Minižákyně se až v třiatřicátém utkání dočkaly vítězství

Havlíčkův Brod – Až ve třicátém třetím mistrovském utkání se basketbalové starší minižákyně Jiskry Havlíčkův Brod dočkaly prvního vítězství v mistrovských soutěžích.

11.11.2009

Žáci BC Vysočina (ve žlutém Jakub Coufal) si připsali ve víkendových zápasech vítězství nad Kyjovem. Foto: Libor Blažek

V oblastním přeboru přehrály dvakrát tým SŠB Pardubice. Tým žáků U 14 hrající pod hlavičkou BC Vysočina, ale jehož jádro tvoří hráči Jiskry Havlíčkův Brod, bylo o víkendu úspěšné na půl. Proti JBC Brno podali dobrý výkon, na výhru to však nestačilo, tu si připsali až proti Kyjovu.

Žákovská liga U 14
BC VYSOČINA - JBC BRNO 58:75

První čtvrtina a i celý úvodní poločas vyšel lépe hostujícímu celku JBC Brno (loni 4. tým na MČR). Hosté sice vedli v poločase 20:44, ale průběh hry tomu vůbec neodpovídal. „Nedokázali jsme na rozdíl od soupeře proměňovat jasné šance,“ krčil rameny trenér BC Vysočina Miroslav Krajcigr.
Obrat přišel ve druhé polovině zápasu, kdy domácí dokázali stáhnout náskok soupeře, ale vítězství si hostující brněnský celek už nenechal vzít. „Za bojovný výkon musím pochválit celý tým. Kluci si ověřili, že se dá hrát s každým, je třeba však dodržovat taktické pokyny,“ uvedl Krajcigr.
Sestava a body BC Vysočina: J. Jokl 21 (1x3), Janík 9, Jak. Coufal 9, J. Krajcigr 7, Běloch 4, Knetl 3, Burian 3, Sedmík 1, Jan Coufal 1, Martinčič, Š. Motyčka, Frühbauer. Čtvrtiny: 12:28, 8:16, 20:14, 18:17.

BC VYSOČINA – KYJOV 98:58
Do páté minuty první čtvrtiny se zápas podobal tomu předchozímu. Po oddechovém čase však domácí zabrali a začali přebírat otěže zápasu. V poločase tak vedl tým BC Vysočina o téměř třicet bodů. Ve druhém poločase domácí celek svůj náskok ještě o něco navýšil.
„Po nepovedené úvodní pětiminutovce začala konečně celá pětka dodržovat obranné zásady a na Kyjov se valil jeden rychlý protiútok za druhým. Předvedli jsme dobré výkony, i když jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní pětky – Škrance a Hartmana,“ nechal se slyšet Krajcigr.
Sestava a body BC Vysočina: Jak. Coufal 32, J. Jokl 29, J. Krajcigr 11, Knetl 9, Burian 6, Š. Motyčka 5, Běloch 3, Martinčič 2, Janík 1, Sedmík, Jan Coufal, Frühbauer. Čtvrtiny: 28:19, 27:8, 18:16, 25:13.

OP starších minižákyň
SŠB PARDUBICE – H. BROD

40:43 a 46:53
Sestava a body Havlíčkova Brodu (celkem): Duchanová 25, Tučková 18, Staníčková 10, Poláková 8, M. Kučerová 6, Tesařová 6, Burdová 5, Krajcigrová 4, Zadinová 4, L. Kučerová 4, Daňková 4, Točíková 2, Domkářová, Drinková, Říhová. Čtvrtiny: 12:6, 9:14, 10:4, 9:19, v odvetě: 15:13, 8:13, 5:17, 18:10.

SOP nejmladšího minižactva
BK PARDUBICE B – H. BROD
32:55 a 27:56

Sestava a body Havlíčkova Brodu (celkem): Nádvorník 17, Hladík 16, Juhaňák 14, L. Jokl 12, Líška 12, Šulc 12, Tesař 7, Cymorek 4, Řidkošil 4, V. Motyčka 4, T. Weber 3, Janů 2, Petrlík 2, Klement 2, Kulhánek, Nečas. Čtvrtiny: 11:11, 10:24, 7:8, 4:12, v odvetě: 11:10, 6:17, 4:14, 6:15.

BK PARDUBICE A – H. BROD
28:89 a 28:49

Sestava a body Havlíčkova Brodu (celkem): L. Jokl 40, Šulc 29, Juhaňák 18, V. Motyčka 12, Líška 10, Tesař 8, Nádvorník 8, Hladík 4, T. Weber 3, Nečas 2, Petrlík 2, Řidkošil 2, Cymorek, Janů, Klement, Kulhánek. Čtvrtiny: 9:6, 6:37, 13:14, 0:32, v odvetě: 2:20, 7:16, 2:7, 17:6.

Autor: Jan Hammer

11.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.