Úspěchy sklízeli nejen mezi mládeží, ale i v dospělé kategorii a na reprezentační úrovni.

Družstvo mužů splnilo předsezonní cíl a po ročním intermezzu ve druhé lize se svěřenci Jána Zapalače vrátili zpátky do extraligy. „Je to jediný kolektivní sport, který bude reprezentovat město v nejvyšší soutěži,“ připomněl šéftrenér mládeže Dušan Šnelly.

Mladí Hroši pak dominovali v obou dlouhodobých mládežnických soutěžích. Žáci dokázali obhájit titul, kadeti pak napravili loňské páté místo a po letech zvítězili v nejprestižnější kategorii mládeže.

„Junioři získali na MČR v Kostelci stříbro, když našli přemožitele až ve finále, i tak je druhé místo úspěchem,“ říká Šnelly. Nejmladší družstvo Hrochů, mladší žáci, vybojovali na mistrovství republiky v Chocni v konkurenci šestnácti týmů páté místo.

V reprezentačním dresu se v sezoně představila čtveřice juniorů – Jan Kučírek, Adam Vokál, Ondřej Sobotka a Filip Tabaček, kteří na mistrovství Evropy vybojovali stříbro. Navíc tento tým, který se připravuje na světový šampionát v Argentině, vedl Dušan Šnelly a v realizačním týmu působí i trenér brodského A-týmu Ján Zapalač.

Velká smůla pak postihla nadhazovače Jaroslava Müllera, který kvůli zranění přišel o účast na MS mužů v Kanadě. „Hlavní akcí oddílu v roce 2010 bude pořadatelství červencového mistrovství Evropy mužů. Přípravy už jsou v plném proudu,“ prozradil Šnelly.