Místní sportovní hala bude totiž v neděli hostit od 10 hodin finálové boje mezinárodního mistrovství České republiky ve sportovním karate. Vyznavači bojových sportů si tak přijdou na své.

„Je to největší akce na okrese. Bude to zajímavé, protože diváci uvidí nejen české karatisty, ale přijede i spousta závodníků z různých koutů Evropy,“ láká diváky na zajímavou akci pořadatel turnaje Pavel Halama, který se představí rovněž v boji.

Dnes je kvalifikace

Do Chotěboře by se už v sobotu mělo vydat na sto padesát karatistů z různých zemí Evropy. „Je to pojato jako mezinárodní mistrovství republiky, proto tu budou závodit karatisté z jiných států,“ říká.

Dnes čeká na účastníky mezinárodního mistrovství České republiky kvalifikace, zítra jsou na programu finálové boje. „Závodí se ve dvou formách. Forma Kata je, kde každý bojovník je sám a předvede určitou sestavu cviků. Ve formě Kumite pak bojují karatisté proti sobě,“ vysvětluje úspěšný chotěbořský karatista.

Na mistrovství v Chotěboři se představí mimo Halamy i další zástupci z regionu. „Z Chotěboře se bude účastnit asi devět karatistů, z Brodu asi čtyři. Určitě oba oddíly mají svá želízka v ohni,“ usmívá se tajemně Halama.

Na programu bude také týmová soutěž. „Zatím nevíme, zda se bude bojovat mezi oddíly nebo mezinárodně,“ krčí rameny pořadatel akce.

V Chotěboři se mistrovství republiky ve sportovním karate koná už počtvrté. „Možná je to i naposledy, protože shánění financí na chod turnaje je stále složitější a náročnější. Sice je to největší akce svého druhu v regionu, ale zorganizovat to, není jednoduché. Podobné turnaje bývají spíše ve větších městech, jako je Praha nebo Brno, uvidíme, jak to bude dál,“ tvrdí Halama.

Ten by rád na mezinárodním šampionátu přivítal i širokou veřejnost. „Je to určitě zajímavé už tím, že je to bojový sport. Navíc tu nebudou jen domácí (čeští) závodníci, ale i z dalších zemí, proto diváci uvidí souboj různých stylů,“ láká diváky Halama. Pro veřejnost bude mistrovství přístupné v neděli od 10 hodin.