Nicméně Pramen nesložil zbraně a v závěru se dokonce dotáhl na rozdíl jediné branky. Otevřená hra Pramenu v závěru k vyrovnání nevedla, naopak, domácí dvěma brankami vítězství ještě potvrdili.

TOMSON BRNO - H. BROD 8:5
Hostující futsalisté prohrávali již 5:1, zlobili se na rozhodčí a obdrželi několik žlutých karet, Chmelík dokonce vyfasoval červenou. Potom se přece jenom hráči Pramenu zklidnili a na výkonu to bylo znát. Tři minuty před koncem se podařilo Kopeckému dát kontaktní gól na 6:5.

Pramen poté začal hrát s Kaplanem na místě brankáře a domácí Tomson se najednou začal bát o výsledek. Ovšem po chybné rozehrávce Höll přidal sedmý gól a při brodské power play pečetil Březina na 8:5 střelou do opuštěné svatyně.

„Po našich hrubých chybách a nespravedlivé penaltě Brno odskočilo na rozdíl čtyř branek. Potom jsme sice dotáhli až na 6:5, vyloučení Chmelíka nás poslalo opět do kolen. Chyběli nemocní Tůma a Michal Mareš II., prvně se v brodském dresu představil mladík Pavel Klimeš,“ připomněl vedoucí mužstva brodského Pramenu František Milichovský.

Góly: Březina 3, R. Höll, J. Höll po 2, Hlaváč – Kaplan 2, Kopecký, Mareš, Bždoch. Rozhodčí: Černý, Orálek. ŽK: 2:4. ČK: 0:1. Poločas: 4:1. Havlíčkův Brod: Meloun – Stojan, P. Mareš, Kaplan, Kopecký, Chmelík, Bždoch, Klimeš.

V sobotu čeká na Pramen další druholigové střetnutí, od 20 hodin se představí v brodské sportovní hale exligový VBŠ Ostrava.

(sal, mili)