Na palubovce ve Žďáře nad Sázavou podlehli domácímu celku 5:9. V předchozím zápase však dokázali uspět na hřišti tehdy prvního Bohemians Praha. V první lize zatím brodským florbalistům patří průběžná šestá pozice.

FBŠ BOHEMIANS – H. BROD 4:6
Hostující hráči se dostali rychle do vedení, Coufal doklepl volný míček do branky a bylo to 0:1. V 10. minutě už vedl Sokol Erupting Dragons o dvě branky, domácí Janis se snažil odpálit míček, jenže trefil jen jednoho z brodských hráčů a míček skončil v síti – 0:2. Branka nakonec byla připsána Vedrovi. Dvoubrankové manko však dokázali domácí ještě do konce úvodního dějství smazat.

I ve druhé části šli hostující hráči brzo do vedení, Liška z ostrého úhlu upravil 2:3. Domácí však dokázali znovu odpovědět. Ve třetí části se brodský Sokol znovu dostal do vedení, domácí však hned po čtyřech vteřinách srovnali na 4:4.

V polovině poslední části projel celým hřištěm Vedra a kličkou dostal brodský celek znovu do vedení. Tentokrát však už Sokolové vyrovnání nepřipustili, Liška vítězství ještě pečetil šestou brankou.

„Kluci podali týmový výkon, hráli zodpovědně zezadu. Určitě se chtěli pokusit o překvapení, což se nakonec povedlo. Vše bylo o jedné brance, kterou jsme ve třetí části vstřelili my,“ prozradil vedoucí brodského týmu Petr Polívka.

Branky: Jakoubek, Kubert, Květoň, Hluchý – Vedra 2, Liška 2, Coufal, Suchý. Třetiny: 2:2, 1:1, 1:3. Havlíčkův Brod: Přibyl – Rozotčil, Beránek, Rezek, Rybecký – Vedra, Liška, Čapek – Míka, Coufal, Suchý.

ŽĎÁR – H. BROD 9:5
Utkání se už od začátku hrálo v ostrém tempu, do vedení se dostali brodští hráči, v polovině třetiny však dokázali domácí srovnat. Žďár sice mohl jít do vedení, svojí šancí však pohrdl, a tak udeřil brodský celek, Coufal vstřelil branku na 1:2. Žďár to však nezlomilo a v samém závěru úvodní části dokázal skóre otočit ve svůj prospěch.

O vyrovnání se postaral ve druhé části tečovanou střelou Liška při přesilové hře. V té době se hrálo nahoru dolů, Žďár se však dostal do dvoubrankového trháku. Kontaktní gól vstřelili hosté znovu v přesilové hře – 5:4. Do konce druhého dějství padly ještě tři branky a Žďár šel nakonec do třetí třetiny s vedením 7:4.

V průběhu třetí části se žďárští hráči dostali do vedení 9:4, hnali se za desátým gólem, ale toho dokázali využít hráči Sokola Erupting Dragons a ještě výsledek kosmeticky upravili na konečných 9:5.

„Žďárský tým známe dobře, ale přesto jsme nedokázali pokrýt jejich silné zbraně, o kterých víme. Zápas se rozhodoval ve druhé části, kdy jsme nedokázali využít naše šance, naopak Žďár nás trestal,“ ohlédl se za zápasem Polívka.
Branky: Melichar 3, O. Zerák 2, Imramovský 2, Tlustoš, Kos – Beránek, Coufal, Liška, Vedra, Rozotčil. Třetiny: 3:2, 4:2, 2:1. Havlíčkův Brod: Přibyl – Rozotčil, Beránek, Rezek, Rybecký – Vedra, Liška, Čapek – Míka, Coufal, Suchý.