„Domácí“ Boca Chotěboř v ní hostí nováčka soutěže S.U.D. Světlá nad Sázavou. A bude to jistě derby na ostří nože, hráči obou týmů se totiž velmi dobře znají z futsalových palubovek i z velkého fotbalu.

Oběma celkům se zatím daří se střídavými úspěchy a doposud se v nesmírně vyrovnané soutěži pohybují okolo středu tabulky. Boca je se čtrnácti body na osmém místě, S.U.D. má o tři body méně a okupuje desátou příčku ve čtrnáctičlenné soutěži. Každý bod je proto pro oba týmy velmi důležitý.

Na soupeře si věří

„Samozřejmě chceme derby vyhrát, se Světlou jsme se již delší dobu nepotkali, ale přesto je to soupeř, kterého známe, a proto si i na něj věříme,“ prohlásil před zápasem trenér chotěbořské Bocy Martin Jakeš.

Jeho svěřenci v posledních dvou sezonách hráli vždy o úplnou špici pelotonu, ale začátek letošních sezony je nezachytil v úplně ideální formě. Svoji roli podle kouče sehrávají některé absence i určitá nerozehranost. Jakeš ale věří, že právě nadcházející turnaj může jeho celku pomoci při cestě tabulkou vzhůru.

Ani světelští hráči však nechtějí zůstat pozadu a na jediného okresního rivala si věří. „Doufám, že bychom mohli být konečně kompletní, což se nám zatím podařilo pouze jednou. Bocu jako jediného soupeře detailněji známe, a i proto si věříme na zisk tří bodů. Ostatně jí máme co vracet ještě z posledního pohárového zápasu,“ připomněl s úsměvem hráč Světlé Michal Čáslavský dva roky starou prohru 6:4.

Nabitý turnajový program

Oba kluby budou mít skutečně nabitou sobotu. Bocu před utkáním se Světlou ještě zítra čeká lídr soutěže Hespro Hradec Králové, který má ve svém středu několik výrazných individualit a po pomalém rozjezdu se zřejmě začíná dostávat do tempa. Právě světelský S.U.D. je doposud jedním ze tří celků, které dokázaly Hespro pokořit. Ani skláře však v druhém sobotním duelu nečeká lehký oříšek, nastoupí totiž proti skutečně domácímu celku Realu Hlinsko, který se na ně v tabulce těsně dotírá.

Program sobotního turnaje divize D: Boca Chotěboř – Hespro Hradec Králové (14.00), Real Hlinsko – S.U.D. Světlá (14.50), Boca Chotěboř – S.U.D Světlá (16.40). Vše se hraje ve sportovní hale v Hlinsku.

Jakub Janáček