Vítěznou šňůru Pramenu na ledečské palubovce nedokázal utnout ani vedoucí tým druhé ligy UFA Salamander Hradec Králové. Brodští futsalisté v rámci dalšího zápasu druhé ligy zvítězili 7:3 a částečně tak oplatili soupeři porážku z prvního vzájemného měření sil (Hradec tehdy vyhrál 7:0).

H. BROD – HR. KRÁLOVÉ 7:3

Vedoucí celek začal suverénně, ale Pramen pozorně bránil a všichni hráči důsledně dodržovali pokyny stanovené trenérem Michala Mareše. V úvodu utkání měly oba celky několik šancí, ale jak domácí Meloun, tak hostující Tošovský se nenechali nachytat. Domácí mohli jít do vedení, jenže hned dvakrát šel míč jen do tyče a tutovkou pohrdl Tůma. I na druhé straně zaduněla tyč po střele M. Michala.

Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě, hostující obrana zahrála na roh, po jeho rozehrání napřáhl Michal Mareš a bylo to 1:0. Prakticky vzápětí vysunul M. Mareš II. Chmelíka a ten si s míčem věděl rady – 2:0. Ještě v téže minutě Kopecký obehrál brankáře Tošovského, předložil míč Chmelíkovi a ten ho uklidil do prázdné branky – 3:0. V 17. minutě se dostal Pramen do čtyřbrankového trháku, když Kopecký znovu našel Chmelíka – 4:0. Hostům se však ještě do poločasu podařilo hrozivý výsledek trochu zkorigovat a dvěma brankami snížili na 4:2.

V úvodu druhé části se snažili domácí znovu Hradci utéct, ve 25. minutě obral M. Mareš soupeře o míč, předložil ho P. Marešovi a ten se nemýlil – 5:2. Hosté se poté nadechli k velkému náporu, L. Michal dokonce nastoupil na místě brankáře, skóre se však neměnilo. To se hnulo až ve 36. minutě, kdy Kopecký potrestal chybu hostů v power play. Dvě minuty před koncem uzavřel gólový účet domácích Tůma, skóre ještě kosmeticky upravil M. Michal na 7:3.

„Vyhráli jsme s prvním Hradcem, který do této doby prohrál jen jednou, což je velice cenné. 7:3 je dobrý výsledek, mohli jsme dát i více gólů. Po delší době jsme se konečně sešli, doufám, že to bude pokračovat i nadále,“ ohlédl se za zápasem hrající trenér Pramenu Michal Mareš. „Zajímavostí byl poměr nastřelených tyčí, v této činnosti vyhrál Hradec 4:2. U nás se hattrickem zaskvěl Chmelík a zazářil brankář Meloun,“ usmíval se vedoucí Pramenu František Milichovský.

Góly: Chmelík 3, M. Mareš, P. Mareš, Kopecký, Tůma – Blažej, L. Michal, M. Michal. Rozhodčí: Slanina, Havíř. Bez ŽK. Poločas: 4:2. Pramen Havlíčkův Brod: Meloun – M. Mareš, P. Mareš, Stojan, Tůma, Kopecký, Chmelík, M. Mareš II., Klimeš.