Své první klienty přivítalo v lednu 2000 a spočítat, kolik lidí jím za tu dobu prošlo, by nepochybně trvalo dost dlouho. V každém případě nabídl Fanatic dostatečnou seberealizaci všem vyznavačům takzvaného welness životního stylu. A to nejen ryzím sportovcům, ale i lidem, kteří se rozhodli pečovat o svoje tělo a duši z důvodu čistě relaxačních.

„U nás totiž nezáleží na tom, zda člověk, který k nám přijde, sportuje profesionálně, nebo teprve s cvičením začíná, popřípadě hledá nějakou smysluplnou volnočasovou aktivitu. Jde o to, aby u nás zapomněl na všednodenní starosti a aby získal energii do dnů dalších,“ řekl Robert Mrkvička.

Špičkový fitness aerobik

Lidi, kteří do centra Fanatic docházejí, se například věnují, a to za odborného vedení cvičitelů a trenérů především aerobiku, spininngu, tanci, józe, cvičení pilates a mnoha dalším sportovně relaxačním aktivitám.

Využít mohou i solárium, myostimulátor, a pokud zatouží třeba po skořicovém zábalu, dostane se jim ho.

Havlíčkobrodský Fanatic je ale i synonymem pro špičkový fitness aerobik. A to nejen v republikovém, evropském, ale hlavně v celosvětovém měřítku. Jeho sportovní týmy dosáhly na celou řadu mistrovských titulů.

„Jen pro ilustraci. Naše juniorky byly třikrát mistryněmi světa a dvakrát vyhrály evropský šampionát. Kadeti dosáhli na světový prim dvakrát, jednou byli mistři Evropy a dvakrát získali titul mistrů republiky,“ vypočítal Mrkvička a dodal, že Fanatic měl v roce 2003 jediný sportovní tým. V současné době jich má pět a letos se další tři začaly věnovat i sportovnímu aerobiku.

Centrum nicméně není spojeno pouze se jménem Roberta Mrkvičky. O trénink, ale také například o choreografii se společně s ním stará i Božena Čapková a Michaela Pešoutová. Mezi největší osobnosti havlíčkobrodského fitness aerobiku patří zcela jednoznačně Marek Šotola.