K sedmi zlatým přidali ještě dalších sedm umístění na stupních vítězů.

Z mistrovského titulu se mezi seniory radovali ve váze do 55 kg Jiří Milichovský, do 60 kg Ondřej Ulip, do 66 kg Petr Novák a do 96 kg Viktro Púčala. Mistrovský titul získal ve váze do 120 kg i brodský odchovanec Marek Švec. Mezi kadety bez sebemenšího zaváhání vyhráli do 42 kg Petr Zachariáš, do 46 kg Libor Milichovský a do 69 kg Oldřich Varga.

„Určitým překvapením bylo ve váze do 74 kg druhé místo čtyřicetiletého Broďáka Roberta Mrkvičky,“ prohlásil trenér brodských zápasníku Zdeněk Švec.

O smůle mohl hovořit Bohouš Domkář (do 96 kg), kteří si sice pověsili na krk stříbrnou medaili, ale finále musel vzdát. „Smůla nás ovšem provázela od začátku šampionátu. Kvůli nemoci nemohl nastoupit obhájce titulu ve váze do 74 kg z loňského roku Petr Novák. V zápase o třetí místo si podvrtl rameno Joakim Ofverman, který musel nakonec odstoupit,“ prozradil Švec.

Kromě Mrkvičky a Domkáře získal stříbrnou medaili ještě v kadetech Radim Šrámek ve váze do 50 kg. Bronz si na krk pověsili kadeti Jiří Kaser ve váze do 58 kg a Patrik Caha do 85 kg. Třetí příčku obsadil mezi seniory také Miroslav Švec do 84 kg a Zdeněk Kocman do 120 kg.

Těsně pod medailovými pozicemi zůstal kadet Milan Pecka a senioři Petr Janda, Joakim Ofverman a Lubomír Žák.

Brodská Jiskra pod vedením trenérů Zdeňka Švece a Miroslava Vargy navíc ještě vyhrála soutěž družstev jak mezi kadety, tak mezi seniory.

(jh, bob)