Torzo brodských hráčů nedokázalo rozjetému ostravskému VŠB vůbec vzdorovat. Ve 28. minutě vedli domácí už 10:2, nakonec vyhráli o deset branek.

II. liga mužů
VŠB OSTRAVA – H. BROD 14:4

Už úvod utkání naznačil, že domácí nenechají hostům nic zadarmo. Hned v 1. minutě dostal Halamíček prostor a Wasserbauerovi nedal v brodské brance žádnou šanci – 1:0. Vzápětí mohli domácí přidat další branku, neuspěli. Ve 4. minutě a v 5. minutě mohl Pramen srovnat, ale ani Bdžoch ani Šíma neuspěli. O minutu později se ale skóre už měnilo, Manďák zasunul po kombinaci do prázdné branky – 2:0. V 7. minutě se sice Wasserbauer vytáhl svým zákrokem, o minutu později nestačil na střelu Roupce – 3:0. Vzápětí Malinovský zvýšil na rozdíl čtyř branek. Nicméně v téže minutě se podařilo Klimešovi snížit. Pramen ve snaze o korekci stavu vysunul obranu, domácí je za to ale trestali a v poločase vedli už 7:1.

Prvních pět minut druhé půle dokázali hráči Pramenu dodržovat pokyny trenéra Michala Mareše, a tak stav se neměnil. Poté ale Malinovský vystihl nepřesnou rozehrávku a ocitli se s Mudríkem sami před gólmanem – 8:1. Klimeš ale dokázal zanedlouho snížit. Ve 27. minutě zvýšil Halamíček už na 9:2 a domácí začali trénovat hru bez brankáře. V následujících minutách se domácí dostali do vedení až 12:2. Teprve ve 35. minutě se podařilo Šnoblovi snížit, ale na to dokázali domácí odpovědět brankou na 13:3. Ve 38. minutě dal parádní gól brodský Bdžoch, střelou z otočky přes hlavu do šibenice, snížil na 13:4, ale na konečných 14:4 zvýšil Halamíček.

„Musím poděkovat všem hráčům, kteří k zápasu odjeli za obětavý výkon i za to, že na utkání vůbec odcestovali. Rovněž bych chtěl v uvozovkách poděkovat všem nepřítomným, kteří k zápasu neodjeli, a tím nepřímo zapříčinili vysokou prohru v Ostravě,“ hořce se usmíval trenér Michal Mareš.

„V posledních dvou kolech musíme uhrát alespoň remízu s prvním Třincem a vyhrát v Chocni. I tak je ale záchrana pouze v rámci teorie, protože Tomson určitě vyhraje doma s Tangem B a Jistebník B venku s poslední Líšní. Nyní uvidíme, jak kterým hráčům záleží na osudu Pramenu,“ tvrdí vedoucí Pramenu František Milichovský.

Branky: Hlamíček 4, Malinovský 3, Roupec 2, Mudrík 2, Manďák, Chalupský, Vyležík – Klimeš 2, Šnobl, Bzdžoch. Rozhodčí: Kovárník, Klečacký. Bez ŽK. Poločas: 7:1. Havlíčkův Brod: Wasserbauer – Klimeš, Stojan, Šnobl, Šíma, Bdžoch.