Z mezinárodního turnaje v chorvatské Koprivnici si přivezli tři medaile, z maďarského Estergomu dvě. Z jediného závodu v polském Zamošči se brodská výprava vrátila bez kovu.

Kompletní sada

Na mezinárodní turnaj přípravek do chorvatské Koprivnice se vydala sedmičlenná výprava pod vedením trenéra Jiřího Zachariáše. V kategorii přípravek si opět nejlépe vedl Miroslav Žák v hmotnosti do 26 kg, který si na krk pověsil zlatou medaili.

Stříbro vybojoval ve váze do 29 kg Jan Novotný, bronzovou příčku obsadil Marcel Albíni ve hmotnosti do 60 kg.

Po jednom vítězství na turnaji vybojovali Jan Pešek a František Pártl ve váze do 36 kg, na medaili to ovšem nestačilo. Příliš se nedařilo Davidu Fojtíkovi a Adamu Kufrovi, kteří vypadli hned v prvním kole.

Zachariáš padl až ve finále

Česká zápasnická reprezentace vedená trenérem Miroslavem Vargou se zúčastnila závodů v maďarském Estergomu. Na klání nechyběli ani brodští zástupci. Parádně se dařilo Petru Zachariášovi v hmotnosti do 42 kg, který došel až do finále, kde narazil na domácího reprezentanta. Tomu podlehl až po tuhém boji 2:1 na periody. Na mezinárodním mistrovství Maďarska tak získal stříbrnou medaili.

Druhý brodský zápasník Oldřich Varga (do 69 kg) ve druhém kole sice prohrál s maďarským zápasníkem 2:1 na periody, ale přes opravy se dostal až do boje o bronz, ve kterém porazil domácího závodníka.

Bez cenného kovu

Juniorská reprezentace se zúčastnila mezinárodního mistrovství Polska v Zamošči. I tady měl brodský zápas svého zástupce, pod vedením trenéra Zdeňka Švece se do bojů zapojil v hmotnosti do 66 kg Petr Janda.

Janda hned v prvním kole narazil na pozdějšího finalistu Poláka Hadera, kterému podlehl na body. Přes opravy se dostal až do čtvrtého kola, kde narazil na reprezentačního kolegu Dubského, jemuž podlehl 2:1 na periody a celkově tak obsadil třináctou příčku.

(jh, bob)