V prvním zápase dokonce sahali po vítězství, ve zkrácené hře se ale přece jen radovali domácí. Druhý zápas už vyzněl jasně pro favorita. Druholigové ženy Jiskry hrály na palubovce Sokola Nusle B, odkud si odvezly jedno vítězství.

II. liga mužů
HR. KRÁLOVÉ – H. BROD 3:2 a 3:0
Proti vysokému favoritu odvedli brodští volejbalisté statečný výkon. Než se rozkoukali, prohráli sice úvodní dva sety, potom však Jiskra zapnula na plné obrátky a sebevědomého soupeře doslova zaskočila a první zápas dovedla do tie-breaku. Zkrácená hra měla dramatický průběh, Brod ještě vedl 13:12, v samém závěru ale přálo štěstí hradeckým volejbalistům.

V odvetě již Jiskra nestačila čelit tlaku Hradce, jemuž se dařil útok podložený výborným servisem. „V úvodním zápase odvedli kluci výborný výkon a zasloužili si vyhrát. Rozhodla smůla při zkrácené hře. V odvetě už Hradec potvrdil, proč je na špičce tabulky,“ prohlásil vedoucí brodského mužstva Václav Meloun.

Sestava Havlíčkova Brodu: Šimek, Meloun, Endal, Pátek, Trnka, Nejedlý, Mysliveček, Jansík, Lacina, Pleskač. Sety: 18, 16, -24, -13, 13 v odvetě: 22, 22, 15.

II. liga žen
NUSLE B – H. BROD 0:3 a 3:2
V úvodním zápase se brodské hráčky nadechly hned od začátku k náporu a nepovolily soupeři ani set. V odvetě to bylo drama, Jiskra prohrávala na sety 2:1, potom však zavelela na síti k útoku Dana Dohnalová, a dotlačila tak utkání až do zkrácené hry. V ní se ale hostujícím volejbalistkám nedařilo a ve druhém duelu si připsali vítězství domácí hráčky.

„Opět se potvrdilo, že holky odvádí daleko lepší výkon na palubovkách soupeře než ve vlastním prostředí. Rozhodl dobrý týmovým výkon. K oporám patřily Dana Dohnalová na smeči a Horní s Matějkovou v poli,“ zhodnotil pražské zápasy kouč Jiskry Michal Půža. „Když v sobotu v posledním kole vyhrajeme doma se SF Praha oba zápasy, je záchrana jistá,“ předesílá Půža.

Jiskra je momentálně ve druholigové tabulce osmá se ztrátou jednoho bodu na SF Praha.

Sestava Havlíčkova Brodu: Výborná, Matoušková, Matějková, P. Nyklová, H. Nyklová, Bínová, Nováková, Horní, D. Dohnalová. Sety: -20, -21, -19 v odvetě: -18, 20, 23, -22, 9.

Juniorky i kadetky měly volno, ale už v sobotu je čekají vstupní boje do baráže o postup do extraligy. Juniorky se od 12 a 15 hodin střetnou se Znojmem, kadetky od 10 a 14 hodin s Novým Jičínem, vše se hraje v tělocvičně Bratříků. Baráž se hraje na tři vítězné zápasy.

Muži Jiskry nastoupí v sobotu v posledním kole od 11 a 15 hodin k rozhodujícímu boji o záchranu na vlastní palubovce proti Železnému Brodu, ženy mají v boji o záchranu za soupeře od 9 a 13 hodin SF Praha. Zápasy mužů a žen se hrají v brodské sportovní hale.

Alois Svoboda