Na domácí palubovce totiž nestačili na vedoucí tým soutěže Třinec. Porážka 0:5 je definitivně odsoudila k pádu ze druhé nejvyšší soutěže. „Můžeme už jen doufat, že některý divizní tým odmítne postup. Ale musíme vyhrát v Chocni,“ předesílá vedoucí mužstva Pramenu Havlíčkův Brod František Milichovský.

II. liga mužů
H. BROD – TŘINEC 0:5

První šanci zápasu si vytvořil domácí Pramen, ve 2. minutě zamířil Kopecký trestný kop těsně mimo branku. Na to odpověděl vzápětí Goj, Meloun dokázal ještě zareagovat. Ve 4. minutě ale byl na střelu stejného hráče krátký – 0:1. Domácí se tlačili za vyrovnáním, jenže z dobrých šancí vytěžit gól nedokázali. V čase 12:25 přišla na řadu nucená přestávka, když v hale zhasla časomíra. Po nucené patnáctiminutové přestávce opět útočili domácí. Jenže v 15. minutě Sikora z desetimetrového kopu zvýšil na 0:2. Následně mohl snížit Kopecký, ale Hekera vytlačil míč na roh. V 19. minutě znovu úřadoval Goj, z úhlu střelou pod víko překonal Melouna – 0:3.

Trenér Michal Mareš udělal o poločase změnu, Stojana a Klimeše nahradili Tůma s Michalem Marešem II. V první pětiminutovce vyzkoušely oba týmy pozornost gólmanů, neúspěšně. Ve 28. minutě nastřelil hostující Duda tyč, snížit se snažili Šnobl a Kopecký, jenže šance zahodili. Skóre se měnilo až ve 34. minutě, kdy Goj završil hattrick – 0:4. Poté pohrdl svojí šancí Chmelík, ale na druhé straně J. Cieslar zvýšil na konečných 0:5. Hned o minutu později Duda znovu rozezvučel tyč. V závěru měli domácí hráči nervy na pochodu, Tůma se neudržel a nastřelil míčem rozhodčího, po jeho předčasném odchodu do šatny hrál Třinec na konci zápasu přesilovku, stav se ale již nezměnil.

„Je to velice těžké hodnocení. Jsem zklamaný, protože jsme z druhé ligy sestoupili. Myslím si, že je vše v hráčích. Spousta týmů byla k poražení. Od začátku sezony jsme se potýkali s tím, že někteří hráči jednou přišli, podruhé ne. Vše se od toho odvíjí. Každý se musí zamyslet sám nad sebou,“ prohlásil trenér Michal Mareš po zápase s Třincem.

Branky: Goj 3, Sikora, J. Cieslar. Rozhodčí: Kudrna, Švagr. ŽK: 3:2. ČK: 0:1. Poločas: 0:3. Pramen Havlíčkův Brod: Meloun – Klimeš, Stojan, Šnobl, Chmelík, Kopecký, Fišer, P. Mareš, Bdžoch, Tůma, M. Mareš II.

Brodský Pramen čeká ve druhé lize ještě poslední utkání, v pátek hrají na palubovce Chocně.