Ti ani v posledním druholigovém zápase nedokázali vyhrát. Kdyby uspěli, mohli ještě doufat, že by někdo účast v příštím ročníku druhé ligy odřekl. Jenže v Chocni, která rovněž hrála o naději, prohráli o tři branky. Bývalý český šampion tak s definitivní platností opouští ligové vody a padá do divize. Ve druhé lize po Pramenu převezme štafetu Boca Chotěboř, která letos do druhé nejvyšší soutěže postoupila.

II. liga
CHOCEŇ – H. BROD 7:4

Pramen nastoupil do utkání sebevědomě a vytvořil si několik slibných příležitostí, jenže ani jednu z nich nedokázal využít. „Kdybychom v páté minutě vedli 5:0, nikdo by se nedivil. Jenže neproměňujeme ani ty nejvyloženější šance,“ pokrčil rameny vedoucí brodského týmu František Milichovský. Choceň hrála stále o záchranu, proto se snažila utkání vyhrát. Do šaten se nakonec šlo za stavu 4:2.

Pramen v zápase předváděl festival zahozených šancí, třikrát nastřelili tyč a čtyřikrát neproměnili desetimetrový pokutový kop. I díky tomu se nakonec radovala Choceň z vítězství 7:4. „Bohužel na kdyby se nehraje. Počítají se branky a těch dali domácí více, proto vyhráli,“ hořce se pousmál Milichovský.

Domácím však nebyla výhra nic platná, v posledním kole totiž dokázal Jistebník B uhrát na palubovce Líšně alespoň bod, čímž se ve druhé lize zachránil na úkor právě Chocně.

Branky: Kaplan 3, Čechlovský, Kubec, Seidenglanz, Šabata – Stojan 2, Šnobl, Kopecký. Rozhodčí: Černý, Blažej. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 4:2. Pramen Havlíčkův Brod: Meloun – Klimeš, Stojan, Šnobl, Kopecký, Fišer, Bdžoch, M. Mareš II.