Svěřenkyně trenérů Radima Smejkala a Zdeňka Prodělala uspěly v baráži o extraligu proti Novému Jičínu, který přehrály 3:0 na zápasy. Naopak juniorky si nejvyšší soutěž nezahrají. Už před týdnem oba duely se Znojmem na domácí palubovce prohrály, navíc k utkáním venku ani neodcestovaly kvůli marodce.

Baráž o extraligu kadetek
N. JIČÍN – OAHŠ H. BROD 2:3

Po dvou výhrách na domácí palubovce stačilo brodským hráčkám jednou vyhrát. I když poslední krok bývá nejtěžší, povedlo se to kadetkám OAHŠ hned v prvním duelu.

Hrál se oboustranně kvalitní, útočný a pohledný volejbal, bylo se opravdu na co dívat, což odměnili diváci často potleskem na otevřené scéně. Hostující hráčky utekly dvakrát hrobníkovi z lopaty, když dokázaly smazat až šestibodové manko Nového Jičína. Urputnou bitvu musela nakonec rozhodovat až zkrácená hra. Tu nakonec hostující hráčky vyhrály o čtyři body 15:11 a mohly začít slavit postup do nejvyšší soutěže.

„Byla to opravdu bitva do posledního míče. Nemohu tentokrát nikoho zvlášť vyzvednout, holky odvedly vše, co bylo v jejich silách. Byl to perfektní týmový výkon. Musím za to holkám poděkovat,“ prohlásil šťastný brodský kouč Radim Smejkal. „Kadetky navázaly na výborné výkony v základní části první ligy. Postup do extraligy byl náš vysněný cíl, který jsme si v sobotu vyplnily,“ tvrdí jeden z brodských volejbalových trenérů Miroslav Kohout.

Sestava Havlíčkova Brodu: Kohoutová, Brečková, Šnellyová, Báčová, Jenčová, Staňková, Najbrtová, Laláková, Štěpničková, Brumerová, Pešková. Sety: 18, -26, 16, -24, -11. Konečný stav série: 3:0.

Brodské kadetky mohou směle vyhlížet už příští ročník, ve kterém budou hrát nejvyšší soutěž – extraligu. Soupeřkami OAHŠ Havlíčkův Brod budou Mittal Ostrava A, Sportovní gymnázium Brno, UP Olomouc, PVK Přerov, Frýdek-Místek a další postupující z baráže o extraligu Prostějov.

Alois Svoboda