Jednomu z největších favoritů oblastního přeboru více jak polovinu zle zatápěli.

OP kadetů U 16
H. BROD – TESLA A 72:93 a 66:104

V prvním utkání domácí hráči vlétli na soupeře a vytvořili si náskok, v poločase vedli 48:36. Jiskra ještě do poloviny třetí čtvrtiny držela dvanáctibodový náskok, ale poté převzali otěže hosté a skóre otočili.

„Musím hráče pochválit za skvělý výkon. Škoda, že jsme nevydrželi nasazené tempo celý zápas,“ uvedl brodský kouč Pavel Duben. „Ve druhém utkání jsem dal příležitost hráčům z lavičky, proto byla prohra vyšší,“ dodal.

Sestava a body Havlíčkova Brodu (celkem): Jagoš 57, T. Spilka 24, Duben 15, Koumar 12, Š. Motyčka 8, Hartman 8, Prokeš 6, Pokorný 5, Frühbauer 2, Jan Coufal 1, Jíra. Čtvrtiny: 27:16, 21:20, 11:35, 13:22, v odvetě: 17:30, 14:37, 16:23, 19:14.