Stala se totiž dějištěm kvalifikačních bojů jedné ze čtyř skupin, ve které bojovalo osm družstev o postup do celorepublikového finále starších žákyň ve volejbale. Postoupila čtyři nejlepší družstva. Hráčky domácí Jiskry Havlíčkův Brod nakonec na mistrovství republiky postoupily ze třetího místa.

H. BROD – LIBEREC 1:2 (sety: 23, -16, -13). Hned v úvodním zápase se postavil proti Jiskře pozdější vítěz kvalifikace Liberec. S ním odehrály domácí hráčky kvalitní a vyrovnané střetnutí. Chleba se lámal ve druhém setu, když za stavu 12:11 uhrála kapitánka hostí Jarošová šňůru deseti bodů a otočila na 12:21. Ve zkrácené hře Jiskra stále dotahovala až na 13:14, hned první mečbol však Severočešky dokázaly proměnit.

H. BROD – BRNO 1:2 (22, -16, -10). Domácím volejbalistkám se od začátku nedařil příjem a z toho potom vyplynula i nervozita při hře v poli. Jiskra sice ještě vyhrála první sadu, ale další dvě ztratila.

H. BROD – ZLÍN 2:0 (5, 7). Jiskra se konečně vymanila z nervozity domácího prostředí a soupeře doslova přejela, když na smeči hrála prim Jenčová.

H. BROD – OPAVA 2:0 (17, 21). V důležitém střetnutí se hrál kvalitní volejbal, ve prospěch domácího celku tentokrát rozhodl parádní kolektivní výkon.

H. BROD – PŘEROV 2:0 (14, 18). V tomto střetnutí se již rozhodovalo o tom, zda si Jiskra zajistí postup do republikového finále. Brodské hráčky předvedly svůj nejlepší výkon a nebezpečného soupeře hladce ve dvou setech přehrály.

V dalších dvou zápasech již zklidněné hráčky Jiskry si poradily s Náchodem a Slavií Praha vždy 2:0 a zajistily si tak postup na mistrovství České republiky, které se hraje ve dnech 30. dubna až 2. května v Novém Jičíně.

Vítězkami turnaje se staly hráčky Liberce, druhé skončilo Brno, bronzový stupínek obsadily domácí volejbalistky. Za nimi pak skončil Náchod, Opava, Přerov, pražská Slavia a Zlín. Na finálový turnaj kromě Havlíčkova Brodu, postoupil ještě Liberec, Brno a Náchod.

Kohout: Vše klaplo na jedničku

Svěřenkyně trenéra Radima Smejkala nastupovaly v tomto složení: Najbrtová, Řehořová, Brunerová, Staňková, Jenčová, Kučerová, Štěpánková, Havrlandová, Dolejší, Kořínková, Stěpančiková a Stejskalová.

„Po úvodních dvou prohraných zápasech, kdy se projevila nervozita z domácího prostředí, se holky konečně zklidnily a ukázaly, na co mají. Postup je zcela zasloužený,“ zhodnotil turnaj trenér brodských volejbalistek Radim Smejkal. „K oporám týmu patřily smečařky Staňková s Jenčovou, blokařka Najbrtová, na nahrávce se dařilo Řehořové. Pochvala patří však celému mančaftu. Škoda, že jsme hráli hned první dva zápasy s nejtěžšími soupeři, mohlo to být ještě zajímavější,“ dodal Smejkal.

„Odehrát osmadvacet zápasů v rychlém sledu nebylo jednoduché, jsem rád, že vedoucí všech družstev ocenili dobrou organizaci, vše klaplo na jedničku. Na závěr bych chtěl popřát hráčkám Jiskry, aby se jim dařilo i ve finálových zápasech v Novém Jičíně,“ uzavřel ředitel kvalifikačního turnaje Miroslav Kohout.

Alois Svoboda