Zatím co v uplynulé v minulé sezoně měly házenkářky brodské Jiskry ještě v posledním zápase plnou hlavu starostí se záchranou, na sobotní střetnutí se zlínskou juniorkou se vyložené těší.

I když děvčata z města bot jsou až na čtvrtém místě prvoligové tabulky, jsou v zápase vysokým favoritem. Proč? Odpověď je snadná. Prakticky nastoupí v extraligovém složení, poněvadž naše nejvyšší již skončila a hráčky jsou volné. Naopak i brodské hráčky mohou hrát v klidu, bez nervozity. Jde jim jen o to, aby se před vlastním publikem s letošní sezonou důstojně rozloučily.

Úzký kádr

Po celou sezonu bojovala Jiskra s problémem úzkého kádru, když prakticky hned v úvodu ztratila tři zkušené pivoty – Peckovou, Musilovou a Herzánovou, k nimž se ještě přiřadila v posledních zápasech i Pechová. Trenér tak musel neustále v sestavě improvizovat, měnit posty hráček. „ V sobotu bychom měli nastoupit kompletní, družstvo opět doplní dorostenky Špásová, Brožová a Slavětínská, které do kolektivu již zapadly a uplatňují se i střelecky. Post pivota zaujme dravá Vrbková.

Hodně bude záležet na tom, abychom proti favoritovi ustáli začátek podobně jako se nám to podařilo v minulém kole v Olomouci. Když se to podaří, lze očekávat oboustranně kvalitní házenou“, filozofuje šéf brodské lavičky Jan Matějů.

Utkání ve sportovní hale Na losích začíná v 11 hodin, od 9 hodin se představí mladší dorostenky proti družstvu Pardubicím, od 13 hodin nastoupí starší dorostenky proti Zlínu.

Alois Svoboda