Po třech letech se právě tam konala taneční soutěž Havlíčkobrodský střevíček 2010. „Jedná se o celorepublikovou amatérskou soutěž, která má několikaletou tradici. Sešli se tu tanečníci z šesti měst ve všech druzích tance,“ řekla organizátorka soutěže Vlaďka Ranecká.

„Hodnotí se celkový dojem, choreografie, náročnost a provedení jednotlivých prvků, jak jsou děvčata učesaná a oblečená. Důležitý je také nápad a mě osobně musí chytnout i muzika,“ přidala se porotkyně Monika Velíšková.

V sedmi kategoriích měly početné zastoupení i domácí týmy, které si odnesly hned několik ocenění. Zlato vybojovala taneční skupina Morf a taneční skupina Cluster, stříbrný skončil místní Dům dětí a mládeže v nejmladší kategorii, ZŠ Štáflova ve scénickém tanci a taneční skupina Psycho a Morf. Třetí místa pak brala skupina Eufory, Joy a Latin dancers.

Podle organizátorů je úroveň soutěžících rok od roku vyšší, což potvrzují i samotní porotci. „Konkurence byla obrovská, nejobtížněji se hodnotila nejstarší kategorie Street dance a hip hop, kde bylo první a druhé místo na stejné úrovni. Bohužel jsme nemohli udělit dvě první místa, ale domácí děvčata z taneční skupiny Morf byla skvělá, i když jim nakonec patří druhá příčka,“ uzavřela Velíšková.

Ondřej Rázl