Poté, co Jiskra před dvěma týdny v prvním kole kvalifikace obsadila ve skupině C druhé místo a přenechala tak po šestibodové prohře postup do ligy Kolínu, ji v dalším kole kvalifikace čekal druhý celek skupiny D Snakes Ostrava. Hrálo se vyřazovacím způsobem doma – venku. Úkol pro první domácí utkání zněl jasně. Pokusit se vyhrát a pokud možno si vytvořit nějaký bodový náskok do nedělní odvety.

TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD – BK SNAKES OSTRAVA 68 : 65
(14:18, 24:15, 22:12, 8:20)

První čtvrtinu dokázali brodští kadeti držet vyrovnaný stav, ale bohužel hosté v závěru využili chyby v rozehrávce a utekli na čtyři body. Ve druhé čtvrtce se podařilo stav srovnat a naopak v závěru soupeři odskočit na pět bodů. Po přestávce Ostrava marně dotahovala, ale Jiskře se díky vysunuté obraně podařilo navýšit vedení na patnáct bodů. Šest minut před koncem utkání byl stav 66:49 a několik věrných fandů v hale věřilo, že se toto vedení udrží.

Jenomže domácí hráči najednou úplně přestali hrát, začali kupit jednu chybu za druhou a zkušený soupeř toho dokonale využil. Ostravští hadi v posledních šesti minutách zcela ovládli hru a závěr utkání vyhráli 16:2! Tímto si vytvořili velice nadějnou pozici do nedělní odvety na domácím hřišti. Pro domácí hráče byla výhra, byť jen o tři body, velice cenným skalpem loňského ligového družstva. Bohužel pro obnovená zranění utkání nedohrál Koumar a Spilka.
Sestava a body TJ Jiskra: Škranc 20 (trestné hody 8/7, 1x trojka), Duben 13 (5/4, 1x trojka), Jagoš 13 (2/1), Motyčka 8 (2/2), Koumar 5 (5/3), Jokl 5 (2/1), Spilka 2, Hartman 2 (4/2), Pokorný a Coufal Jan.

BK SNAKES OSTRAVA – TJ JISKRA HAVLÍČKŮV BROD 70 : 70
(22:14, 12:24, 17:16, 19:16)

Po sobotní domácí výhře o tři body jen málokdo věřil, že mladí Broďáci můžou v neděli v Ostravě uspět. Jenomže kluci si jedinečnou šanci nechtěli nechat vzít a od začátku utkání bojovali jako lvi. Rozhodující pro vývoj utkání byl začátek druhé čtvrtiny, kdy se jim podařilo devíti body za sebou srovnat stav a do konce poločasu jít mírně do vedení. Ve druhé polovině utkání dokázali soupeři dokonce odskočit na dvanáct bodů 50:38. Od tohoto stavu domácí trenér nasadil osobní pres po celém hřišti a hráči Jiskry se s tím jen těžko vyrovnávali. Bohužel pět minut před koncem utkání už domácí vedli 61:58.

Drama vrcholilo a všichni, včetně diváků, byli značně nervózní. Nejvíce samozřejmě trenéři obou družstev, což vyústilo v dohady s rozhodčími. Naštěstí arbitři zůstali v klidu a dál vcelku dobře utkání řídili. Vyhrocenou situaci neunesl kapitán Duben, když byl jednoznačně faulován a rozhodčí to posoudili jako čistý zákrok. Ohradil se a okamžitě dostal technickou chybu. Necelé dvě minuty před koncem byl stav 68:68. Soupeři se podařilo dát koš a vzápětí okamžitě faulovali Motyčku, který proměnil jen jeden trestný hod 70:69 pro domácí. Následoval time out, 17 vteřin do konce a soupeř měl míč. Domácí se snažili dát potřebný koš, ale nepovedlo se, a tak zněl konečný stav 70:70.
„Jednotlivce můžu jen těžko hodnotit, chtěl bych závěrem poděkovat všem hráčům, protože hráli jako tým a postup si naprosto zaslouženě vybojovali,“ uznává trenér Pavel Duben.
Sestava a body TJ Jiskra: Duben 16 (trestné hody 13/7, 1x trojka), Motyčka 16 (12/6), Škranc 14 (4/2), Jagoš 11 (4/1), Jokl 7 (2/1), Coufal Jan 5 (2/1), Hartman 1 (4/1) a Pokorný.