Práci oddílu ale ztěžuje skutečnost, že běžecká dráha a vrhačské sektory jsou oraništěm, na kterém nejde bez nebezpečí úrazu trénovat.
Havlíčkův Brod je totiž posledním okresem nejen v kraji Vysočina, ale v celé České republice, kde není regulérní tartanová dráha.

Na současné dráze nelze ani pořádat závody, což je škoda pro všechny místní milovníky atletiky. „Na novou dráhu prostě nejsou peníze,“ krčí rameny správce sportovního areálu TJ Jiskra Pavel Mazánek. „Jediný, kdo má kompetenci na rekonstrukci sehnat peníze, je město Havlíčkův Brod,“ dodává.

Odbor rozvoje města pod vedením inženýra Josefa Beneše už zadal vypracování projektu firmě DMS Havlíčkův Brod. „Projekt už je hotový,“ potvrdil Deníku Beneš. „Sportovní vybavení areálu má ale na starosti Jiskra, která věc zadala firmě Tenis Zlín,“ doplnil Beneš.

Celá rekonstrukce by měla vyjít zhruba na osmnáct milionů korun. „Letos by mělo být vydané i stavební povolení,“ uvedl dále Beneš. Vše vázne na tom, že nejsou k dispozici potřebné finance. „Pokusy získat dotaci v Česku byly neúspěšné. Další kroky závisí na rozhodnutí Rady města Havlíčkův Brod. Pokud ale vím, letošní rozpočet města nemá takovou částku k dispozici,“ uzavírá Beneš.

Úspěšný oddíl

Havlíčkobrodští atleti by si důstojnější podmínky pro svoji činnost zasloužili. V jejich dresu se sportovně vyžívá čtyřiašedesát členů, kteří se v prvním pololetí zúčastnili více než třiceti závodů.

Nejúspěšnější atletkou byla sedmnáctiletá Lada Nováková, která vyhrála mistrovství ČR v přespolním běhu a stala se členkou reprezentačního družstva České republiky. Shrňme si, jakých dalších úspěchů Havlíčkobrodští dosáhli.

KP v hale. Strahovská hala nejvíce svědčila Zuzaně Beránkové, která vyhrála 300 m a 800 m. Stříbro z běhu na 1 500 m vybojovala Lada Nováková a na 400 m získal bronz Miroslav Vysoudil.

KP na dráze. Tři medaile získali Miroslav Vysoudil (1. na 100 m a 3. na 200 m a 400 m). Stříbrná medaile přivezli Jiří Dvořák v oštěpu a výšce, Kamil Havel v kouli a Jan Nikl v oštěpu dorostenců a přidal ještě bronz ve výšce.

KP žactva na dráze. Mladší žák Čeněk Musil vyhrál vrh koulí a na 1 500 m skončil druhý. Tuto trať v ženské kategorii vyhrála Zuzana Beránková.

II. liga mužů a žen. Brodské rekordy překonali Jiří Dvořák ve výšce (192 cm) a v oštěpu 58,50 m. Ve třetím kole soutěže v Písku byl nejlepší Jiří Dvořák, který v hodu oštěpem získal stříbrnou medaili a ve výšce výkonem 195 cm vytvořil nový brodský rekord. Medaili si přivezla za třetí místo v běhu na 800 m Zuzana Beránková.

Mistrovství ČR dorostu. Po vítězství na 3 000 m v mezistátním utkání s Maďarskem a Slovenskem dosáhla brodská běžkyně Lada Nováková dalšího výrazného úspěchu, když na republikovém šampionátu získala dvě stříbrné medaile (běh na 1 500 m a 3 000 m).

Běžecký pohár mládeže. Po 4. kole vedou ve svých kategoriích Lada Nováková, Zuzana Beránková a Čeněk Musil.

Nejlepší výsledky přípravky. Tereza Šimůnková 60 m 9,89 sec, 150 m 24,60 sec, Eliška Fixová 300 m 62,40 sec a Jakub Novák 800 m 3.00,94.

Rámcové závody. Výborně si vedli v rámci půlmaratonu v Novém Veselí havlíčkobrodští mladší žáci. Čeněk Musil vyhrál závod na 1 300 m. Hned za ním doběhl a na stříbrný stupínek vystoupal Lukáš Mottl. Zuzana Beránková s přehledem vyhrála běh na 2 600 m v kategorii starších žákyň.