Je to nonstop závod smíšených týmů. Trať je v terénu vyznačena kontrolními body, mezi kterými si družstva volí cestu sama. Tým jde celou cestu pohromadě. Nejlepší týmy vůbec nespí.

Český tým AlpinePro/Nutrend/Merida vyhrál tento závod po čtyřech letech. Soupeřům dokázal na téměř 500 kilometrů dlouhé trati ujet o pět hodin. AlpinePro si budovalo náskok již od startu ve středu ráno a jedinou slabší chvilku si vybralo v průběhu kanoistické etapy. Po 100 kilometrech na kole, 135 kilometrech bruslochůze a 60 kilometrech pádlování, vyráželo na závěrečnou 190 km cyklistickou etapu s náskokem zhruba dvě a půl hodiny.

Cyklistická etapa byla převážně po asfaltu, nicméně krátce po jejím startu čekal na závodníky vložený orientační běh. Při něm bylo sedm z deseti kontrol umístěno v zatopených lomech tak, aby k nim bylo třeba doplavat. Pro pomalé týmy, které tam dorazily za světla, to byl snadný úkol, nicméně v jasné mrazivé noci to nebylo ve studené vodě žádný med.

„Bál jsem se toho půl dne dopředu,“ komentova člen vítězného družstva Jarda Krajník. „Ale nakonec nám to paradoxně pomohlo. Vzbudili jsme se a ani druhou noc jsme nepotřebovali spát.“ Od toho okamžiku AlpinePro svůj náskok již jen zvyšovalo.

Do problému se naopak dostal druhý Kompar XStream, jehož náskok před smečkou pronásledovatelů se začal zmenšovat. „Měli jsme pořád dost času, až jsme ho neměli. Cestou z jedné z kontrol jsme potkali další tým, a to nás nakoplo,“ komentuje kapitán Komparu Martin Šebánek. Kompar nakonec svůj náskok uhájil a do cíle dorazil s náskokem více než hodinu před třetím Husky.

Výsledky:
1. AlpinePro/Nutrend/Merida (CZE, Jaroslav Krajník, Bára Válková, Tomáš Petreček, Pavel Kurz) 54:44
2. Kompar XStream (CZE, Martin Šebánek, Radka Brožková, Karel Skřivánek, Karel Znojemský) 59:21
3. Husky (CZE, Štěpán Skripník, Dana Odvody, Ondřej Skripnik, Honza Fujáček) 60:34