Hostilo je místní Studio Wellness, v jehož areálu byla k dispozici kromě ubytování a jídelny také posilovna se sálem pro spinning, relax-zóna s vířivkou a saunou.

Program soustředění byl celkem pestrý, protože trenér Tomáš Sýkora udělal škrt v osobním volnu a nahradil je jiným programem. Hned v úvodu měl každý z hráčů možnost hlasovat pro nového kapitána týmu. Největší počet hlasů získal a pásku na rameno vyhrál Petr Liška.

Každý den od deseti do dvanácti hodin se hráči potili při herním tréninku a odpolední fáze měla podobu spinningu, runningu, skoků, běhů a dalších lahůdek tohoto indoorového sportu. Soustředění se zúčastnila i nová posila Karel Virgl ze Znojma a do začátku sezony mají přijít ještě další hráči Znojma, a to Martin Peš a Pavel Palát. V rámci soustředění sehráli brodští florbalisté i dva přípravné duely. „Soustředění ukázalo, že tým je v dobré fyzické kondici a herní pohodě. V zápasech se prosadili všechny útoky a mladí junioři, ale prim hrál druhý útok „squadra azura“ Míka, Čapek a Suchý,“ vyhodnotil soustředění trenér Tomáš Sýkora.

HR.KRÁLOVÉ – H.BROD 1:11
Od začátku utkání měl brdský Dragons hru silně pod kontrolou. Účet zápasu otevřel pěknou střelou Roztočil a první třetinu ukončil druhou brankou Čapek.
Na začátku druhé třetiny se několikrát blýskl brankář Přibyl. Hluchou desetiminutovku však brodští florbalisté nahradili brankostrojem a utekli až na rozdíl osmi branek. Domácí tým zkorigoval z trestného střílení po faulu Coufala. Na zavěr se Dragons trefil ještě třikrát. „Toto utkání nás neprověřilo v obranné fázi,“ řekl trenér Tomáš Sýkora.
Branky: Čapek 3, Míka 2, Liška 2, Coufal, Roztočil, Vedra, Rezler. Třetiny: 0:2, 0:6, 1:3.

H.Brod – Rtyně v Podkrkonoší 14:3
Stejně jako proti Hradci Králové měli hráči Dragons výborný vstup do zápasu a první třetinu vyhráli vysoko 4:0. V průběhu prostřední části hry se osmělili i hráči z Podkrkonoší a vstřelili brodskému týmu tři branky. Fyzicky připravenější Dragons dominoval i ve třetí třetině a dal výsledku konečnou podobu 14:3.
Branky: Suchý 4, Čapek 3, Coufal a Liška po 2, Vedra, Roztočil, Zelenka. Třetiny: 4:0, 5:3, 5:0. SED Havlíčkův Brod: Přibyl, Tvrdý – Virgl, Liška, Zachariáš, Rezler, Roztočil, L. Sýkora, Zelenka, Beránek, Rezek, Suchý, Rybecký, Čapek, Míka, Vedra, Coufal, Jonák, Víček, Krajcigr.

V sobotu 4.9. od 12.00 sehrají brodští florbalisté připravné utkání proti Bulldogs Brno.