V kategorii chlapců bylo v turnajovém pavouku dvouhry18 hráčů a prvenství si vybojoval druhý nasazený patnáctiletý Sokratis Kalagasidis z Jeseníku, pro kterého to byl během dvou týdnů třetí turnajový úspěch po sobě, když 15. srpna byl druhý v Bílovci a o týden později vyhrál silný turnaj ve Žďáře nad Sázavou.

Ve finále, které nabídlo divákům skutečně výborný tenis, byl soupeřem Kalagasidisovi teprve čtrnáctiletý nenasazený Vít Uhlíř z Kolovrat u Prahy. Tomu se povedlo v semifinále vyřadit největšího favorita turnaje, sebevědomého Tomáše Pecháčka z TK Východočeská sportovní. Ve dvouhře děvčat (15 startujících) nedošlo k žádnému překvapení, když se v semifinále sešly první čtyři nasazené hráčky, mezi kterými byla turnajová čtyřka, domácí Adéla Baumová. Ve vyrovnaném finálovém zápase zvítězila nejvýše nasazená Nikola Ondráčková z TK Litomyšl nad turnajovou dvojkou Klárou Smolíkovou z Jihlavy.

Pro agilní pořadatele z TK Ledeč nad Sázavou byl vydařený turnaj s kvalitním obsazením tou nejlepší odměnou, ke které přispěla svým vystoupením domácí Adéla Baumová, která ve dvouhře nejprve porazila Sýkorovou z Třebíče 6:1, 6:0, poté Fuksovou z Jihlavy 6:4, 6:3 a v semifinále podlehla druhé nasazené jihlavské Smolíkové.

Vítěz turnaje chlapců Sokratis Kalagasidis je kluk s dvojím občanstvím, otce má Řeka a matku z Čech. Rodina žije v Jeseníku, ale on nyní reprezentuje ambiciozní klub TO Wtzemann Opava a ve finále oba aktéři podali vynikající výkon.