Dragons aspirantem na postup?

Havlíčkův Brod – Brodští florbalisté sehráli další přípravný zápas, tentokrát na ně čekal extraligový tým Bulldogs Brno, za který hraje brodský odchovanec Michal Kotlas.

9.9.2010

Jako válec působí v přípravě brodští florbalisté, kteří válcují jednoho soupeře za druhým. Foto: Ondřej Míka

SED H. BROD – BULLDOGS BRNO 6:4

V sestavě domácích chyběl David Coufal, který si plnil reprezentační povinnosti (U19) na libereckém Gold Cupu. Domácí se ujali vedení v 11. minutě. To Virgl našel dlouhou přihrávkou Vedru, který s ní naložil bravurně 1:0. Druhá formace na sebe nenechala dlouho čekat a rychlý protiútok zakončil Čapek, když dorazil zblízka pokus Suchého. Důležité bylo přečkání dvou oslabení do konce první třetiny.

Brno ani na začátku druhé třetiny nebylo příliš aktivní, aby s výsledkem něco udělalo. Za to je potrestal Liška třetí brankou. Potom začali brněnští Buldoci pěkně zatápět, ale jejich pokusy pochytal výborný brankář Přibyl.

Ve 28. minutě přišla nádherná akce Míky, který našel před brankou Suchého, a bylo to 4:0. Po dvou střídáních udělal chybu hostující obránce a Rybecký uspěl střelou z půli hřiště 5:0. Nejhezčí branku pro diváky si však nechal benjamínek týmu V. Jonák, který se dostal ke střele a trefil dělovkou přesně od tyče 6:0. Buldoci se však do konce třetiny dvakrát prosadili a snížili na 6:2.

Třetí třetinu už Brno ukázalo svojí sílu a prakticky už to byla hra kočka s myší. Jenže bojovný domácí celek jim umožnil pouze snížit na konečný stav 6:4.

Většina brněnských střel byla zachycena, sražena nebo si s nimi poradil Přibyl. Bylo to vydřené, ale zasloužené vítězství a Dragons ukázali, že bude v I. lize hodně nahoře a možná bude po právu pasován na černého koně soutěže.

„Zjistil jsem, že po fyzické stránce se můžeme měřit s kýmkoliv. Utkání mi ukázalo, že na I. Ligu zatím nemají junioři, ale budou dostávat šanci, aby se vyhráli. Výborný byl brankář Přibyl,“ řekl po utkání trenér Sýkora.

Branky: Vedra, Čapek, jonák, Liška, Míka, Rybecký. Rozhodčí: Návojský, vyloučení: 4:0, využití: 0:1. Diváci: 55. Třetiny: (2:0, 4:2, 0:2). Dragons Havlíčkův Brod: Přibyl – Virgl, Beránek, rezek, Rybecký, Peš, Roztočil – Vedra, Liška, Palát, Čapek, Míka, Suchý, Rezler, L. Sýkora, Zelenka, Jonák, Zachariáš.