Pro brodskou Jiskru to byla více než příjemná sobota, prvoligová družstva žen , mladších i starších dorostenek v domácí hale triumfovala a poslala domů soupeře s pořádnou nakládačkou.

I. liga žen
H. Brod – Astra Praha 27:17
Brodská děvčata bez stále zraněné Krejcarové začala utkání nevalně. Po dvou zmařených šancích a nastřelené tyči šla do vedení Astra. Jenom na chvilku, brodská kanonýrka Burdová prokázala, že je při chuti. Čtyřikrát pokořila soupeře, přidaly se další spoluhráčky a za čtvrthodinku vedly Broďačky již 9:4 a zcela jasně držely hru pod kontrolou až do konce prvního poločasu. I po změně stran se toho moc nezměnilo.

Jiskra opět zpočátku zazdila několik tutovek, od 35. minuty se však rozjela na plné obrátky. Burdová znovu udivovala razantní střelbou zdálky a skóre narostlo až na 20:10. Pod dojmem velkého náskoku Jiskra v tempu povolila, hráčky měly již většinou nepřesnou mušku, a tak Pražanky odjely nakonec ještě s přijatelným brankovým rozdílem. „Utkání jsme měli zcela pod kontrolou, rozhodla výkonnost obranných řad. Radost mám ze skutečnosti, jak mladé hráčky z řad juniorek výborně zapadají do kolektivu, výkon Brožové a Špásové byl toho důkazem,“ chválil šéf brodské lavičky David Kučera.

Branky: Burdová 9, Kafková, Kopicová, Vrbková, Brožová, Špásová po 3, Pechová, Kolesová, Kubátová po 1 – za hosty nejvíce Filipová 6, Uhlířová a Fermiáková po 4. Rozhodčí: Zych, Halada. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Sedmičky 3/1 – 4/2. Diváci: 80. Poločas: 15:7. Havlíčkův Brod: Křenková, Ulrichová – Kolesová, Kafková, Musilová, Kopicová, Stejskalová, Štěchová, Brožová, Slavětínská, Vrbková, Kubátová.

I. liga starších dorostenek
H. Brod – Třebíč 36:25
Kolektiv brodské Jiskry bude patřit v letošním ročníku I. ligy k favoritům a v premiéře soupeře po všech stránkách přehrál.

Sestava a branky: Křenková, Jarošová – V. Dubnová 3, Toulová, Honzárková 1, Součková 6, Hornová 1, Špásová 2, Kutlvašrová 11, M. Dubnová 2, Capouchová 2, Kubátová. Poločas: 18.13.

I. liga mladších dorostenek
H. Brod – Háje Praha 35:18

Pražanky udržely krok s rozjetým soupeřem pouze do přestávky, potom zcela odpadly.

Sestava a branky: Klempířová , Janíčková – Satrapová 8, Kubalová 2, Burdová 2, Culková 4, K. Brožová 2, Jůzlová 9, Nepovímová 1, Kokešová 1, D.Dubnová 4, Velíšková, M. Dubnová 2. Poločas: 15:10.