Nedělní závod hostila havlíčkobrodská sportovní hala a pořadatelem byl domácí SRC Fanatic. Soutěž byla pro kategorii kadetů a dětí ve věku 8-10 let a domácí Fanatic vyslal ve stepech vždy po dvou týmech. Favorizovaní kadeti pod vedením Boženy Čapkové a Michaely Pešoutové, kteří se pyšní titulem mistrů světa, nedopustili žádné překvapení a brali zlatou medaili. Obstojným soupeřem byly kadetky trenéra Mrkvičky, které obsadily druhou příčku.

O zlato bojoval Fanatic i v nejmladší kategorii. Děvčata pod vedením Šárky Bockschneiderové a Boženy Čapkové i přes kvalitní výkon skončila stříbrná. Druhý tým dětí, který ukončil svou první sezónu, se umístil na pátém místě. „Děti zvládly sezonu skvěle, závod od závodu se zlepšovaly, a i když nevyhrály, jsme s jejich výkonem spokojeni,“ uvedla trenérka Šárka Bockschneiderová.

Závody v Brodě zakončily letošní Aquila cup a byly příjemnou tečkou za náročnou sezonou. Chvála organizátorům přicházela z úst trenérů, rodičů i samotných závodníků. „Jsem rád, že se závody vydařily, nikdo se nezranil a všichni odjížděli z Havlíčkova Brodu spokojeni.

Co se týče umístění Fanaticu, jsem rovněž spokojen. Znovu jsme obsadili první místa a potvrdili, že patříme k české špičce,“ uvedl trenér Fanaticu a zároveň ředitel závodu Robert Mrkvička.

Závody zpříjemnilo během dne exhibiční vystoupení čerstvých juniorských mistryň světa z domácího SRC Fanatic, po kterém diváci svými ovacemi téměř zbořili halu.

Medaile a poháry předával starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, který si nedělní den v brodské hale pochvaloval. „Je velmi příjemné vidět, jak jsou děvčata i chlapci zapálení pro tento sport. Jsem rád, že v celorepublikové konkurenci se prosadily i domácí týmy, jsem na ně pyšný a moc jim gratuluji,“ uvedl krátce po předávání medailí starosta Jan Tecl.