Turnaj začíná 14. listopadu a 20. listopadu končí. Jak vysvětlil ředitel festivalu Václav Paulík, pořadatelé si město oblíbili již loni, kdy se zde šachový souboj konal poprvé. „Součástí festivalu je několik šachových turnajů, z nichž hlavní událostí je Mistrovství České republiky juniorů a juniorek.

Turnaj je ale určen všem věkovým kategoriím, registrovaným šachistům i amatérům, kteří k šachovnici zasednou jenom občas,“ zdůraznil Paulík. Šachový festival se koná pod záštitou poslankyně Parlamentu ČR Jany Fischerové, za podpory kraje Vysočina a vydatné pomoci místních podniků a firem, k nimž patří především Aco a Pribina, mezi sponzory je i havlíčkobrodský Deník.

„Slavnostní zahájení se uskuteční v neděli 14. listopadu, kdy začíná zároveň slavnostně i Mistrovství ČR Aco Cup,“ upozornil ředitel Paulík. Ve středu soutěže pokračují 17. listopadu turnajem v rapid šachu O pohár města Přibyslav. Ten je podle Paulíka určen i šachistům amatérům bez rozdílu věku, poslední v sérii turnajů je v pátek 19. listopadu turnaj Pribináček určený dětem a mládeži do 18 let.

„Turnaj je rozdělen na několik kategorií podle věku závodníků, nebudou chybět ani věcné ceny a poháry pro vítěze,“ podotkl ředitel festivalu. Festivalu by se mělo zúčastnit 80 hráčů jen v kategorii juniorů, ale i ze strany laické veřejnosti a „svátečních“ šachistů čekají pořadatelé bohatou účast.Na seznamu hráčů nechybějí, jak připomněl ředitel festivalu, známá jména, i kraj Vysočina bude mít několik svých „želízek v ohni.“

Například Štěpána Saidla z Bedřichova, Rudolfa Zezulu z Náměště nad Oslavou, nebo Simonu Suchomelovou z Havlíčkova Brodu, která se zúčastnila mistrovství Evropy v Gruzii.