V červenci byl Havlíčkův Brod dějištěm doposud největší mezinárodní akce mistrovství Evropy mužů.

Mimořádné úsilí domácího pořadatelského týmu bylo odměněno hladkým průběhem mistrovství a spoustou kladných ohlasů od všech účastníků i sportovní veřejnosti. Kladné hodnocení přišlo i z České televize, která živě přenášela některá utkání a výrazně pomohla v medializaci celé akce. Tento úspěch je do budoucna předpokladem pro udělení pořadatelství dalších akcí podobného typu.

Úspěch Hrochů

Sportovní úspěchy sklízela v této sezóně téměř všechna družstva Hrochů. V chlapeckých soutěžích ovládli Hroši všechny dlouhodobé soutěže. Zvítězili v Tee–ballové extralize (hráči do 10 let) i v extralize žáků.

Nejcennější je ale vítězství v nejprestižnější mládežnické kategorii, v extralize kadetů. Pouze junioři skončili na jednorázovém otevřeném mistrovství České republiky těsně pod medailovými stupni na čtvrtém místě.

Rovněž oba mužské kolektivy se nenechaly zahambit. Áčko pod vedením Jana Zapalače skončilo jako nováček soutěže páté, když po základní části figurovalo dokonce na místě třetím. Stop mu vystavila Slavia VŠ Plzeň ve čtvrtfinále play-off, v kterém Hroši podlehli 2:3 na zápasy. Béčko po výhře v oblastním přeboru uspělo i v kvalifikaci o postup do 2. ČSL a tak v příštím roce budou obě družstva bojovat v ligových soutěžích.

Hroši se neztratili ani na poli reprezentačním. Na domácím ME vybojovali stříbro Jaroslav Müller, Tomáš Voborník, Karel Kadečka a hostující Patrik Kolkus. V užším kádru juniorské reprezentace vedené Dušanem Šnellym působí hned pětice hráčů Jiskry, v roli asistenta i oddílový kolega Jan Zapalač.

Cílem pro rok 2011 bude obhajoba letošních pozic a již nyní začaly práce na pořadatelství další mezinárodní akce, která se uskuteční v červnu v Havlíčkově Brodě.

Alois Svoboda