Na vlastní palubovce přivítají silné družstvo Otrokovic.

Po hodně slibném začátku házenkářky Jiskry ve dvou posledních zápasech doma se S.Kobylisy a v Plzni zůstaly za svým průměrem a prohrály, další luxus v dnešním utkání si již nemohou dovolit, pokud si chtějí zajistit klidné jaro ve středu druholigové tabulky. Na dnešního soupeře z jihu Moravy nemají dobré vzpomínky. Hned v úvodu podzimní sezony s ním doma prohrály pohárovém střetnutí a mají tedy oplácet. O síle soupeře svědčí skutečnost, že dosud jako jediný dokázal porazit suverénní Zlín.

Musí se vyvarovat chyb

Moravanky hrají tvrdou házenou a jsou nebezpečné při střelbě zdálky. Měl by na ně platit systém s vysunutou obranou 1-5 a rychlé protiútoky. Brodská děvčata se musí především vyvarovat technických chyb, kterých bylo v posledních zápasech až příliš mnoho. Nastoupí v kompletní sestavě s již uzdravenou Kopicovou, která na křídle hodně chyběla. Vzhledem k úzkému základnímu kádru dostanou opět příležitost dorostenky Špásová, Brožová, Kubátová, které již mají druholigové zkušenosti. Jiskra bude i tentorkát spoléhat na kanonýrku Burdovou, která se 64 brankami je v čele střelecké tabulky II. ligy, k ní by se měly střelecky připojit i Kolesová, Kafková, Kopicová či Vrbková, střelecky se však již dokázaly prosadit i mladice Kubátová, Brožová a Špásová.

Utkání havlíčkobrodských žen začíná v sobotu ve 13 hodin, od 11 hodin se v havlíčkobrodské hale na Losích představí mladší a od 15 hodin starší dorostenky v boji s hráčkami z pražských Vršovic. Nutno dodat, že starší dorostenky usilují o průběžné první místo v tabulce první ligy.

Alois Svoboda