Úspěšný rok vytrvalce Tichého

Světlá nad Sázavou - Čtyřiačtyřicetiletý sportovec František Tichý reprezentující barvy Veloservis Teamu Havlíčkův Brod se stal vítězem prestižního šestidílného seriálu Pohár Melechova 2010, jehož organizátorem bylo občanské sdružení Melechov, které má ve svém programu podporu vytrvalostního sportu.

3.12.2010 1

Vítězem závodu o Pohár Melechova 2010 se stal František Tichý (uprostřed). Foto: M. Tichá

Prvním pohárovým závodem byla Vilémovická stodvacítka, závod dvojic na horských kolech, konaný ve Vilémovicích u Ledče n. S. Dvojice závodníků se na okruhu dlouhém 3400 m střídaly štafetovým způsobem ve dvouhodinovém závodě. František Tichý se svým spolujezdcem Marcelem Šedivým obsadil devatenácté místo a nic nenasvědčovalo tomu, že si od počátku brousil zuby na celkové vítězství v poháru. Druhým podnikem šestidílného seriálu byl silniční závod Kolem Melechova dlouhý 69 km, jehož členitá trať z kopce do kopce řádně prověřila každého cyklistu. Vítězem se stal Petr Eremka a čtvrtý v cíli byl František Tichý, oba Veloservis Team Havlíčkův Brod.

V krosu druhý

Červencový triatlon Malý železný muž Melechova s disciplínami 400 m plavání, 32 km jízdy na kole a 6500 m běhu byl třetím dílem Poháru Melechova. V početném poli mnohem mladších účastníků zvodu obsadil Tichý s rokem narození 1966 skvělé 4. místo, a připsal si tak důležité body do pohárového hodnocení. Potom přišla náročná XTERRA Melchov, extrémně obtížný triatlon s náplní 500 m plavání, 42 km jízdy na kole v terénu a 9000 m dlouhý kros. František Tichý dokončil na 7. místě a to již byl na špici hodnocení pohárové soutěže. Následoval Běh Šeptouchovem v Ledči nad Sázavou. V krosu dlouhém 8000 m obsadil veterán Tichý skvělé druhé místo za havlíčkobrodským Jiřím Brychtou.

Vydařenou tečkou za letošním melechovským pohárem byl terénní běh v přírodní rezervaci Stvořidla dlouhý 3500m. František Tichý ze Světlé nad Sázavou, reprezentující Veloservis Team Havlíčkův Brod, byl nejrychlejším ze všech startujících a potvrdil tak své celkové vítězství v seriálu Pohár Melechova 2010.

Tento úspěch svědčí o jeho sportovní všestrannosti, vždyť vedle běhů se soutěžilo na horských i silničních kolech a nechybělo ani plavání.

Jiří Víšek

3.12.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.