Prvním pohárovým závodem byla Vilémovická stodvacítka, závod dvojic na horských kolech, konaný ve Vilémovicích u Ledče n. S. Dvojice závodníků se na okruhu dlouhém 3400 m střídaly štafetovým způsobem ve dvouhodinovém závodě. František Tichý se svým spolujezdcem Marcelem Šedivým obsadil devatenácté místo a nic nenasvědčovalo tomu, že si od počátku brousil zuby na celkové vítězství v poháru. Druhým podnikem šestidílného seriálu byl silniční závod Kolem Melechova dlouhý 69 km, jehož členitá trať z kopce do kopce řádně prověřila každého cyklistu. Vítězem se stal Petr Eremka a čtvrtý v cíli byl František Tichý, oba Veloservis Team Havlíčkův Brod.

V krosu druhý

Červencový triatlon Malý železný muž Melechova s disciplínami 400 m plavání, 32 km jízdy na kole a 6500 m běhu byl třetím dílem Poháru Melechova. V početném poli mnohem mladších účastníků zvodu obsadil Tichý s rokem narození 1966 skvělé 4. místo, a připsal si tak důležité body do pohárového hodnocení. Potom přišla náročná XTERRA Melchov, extrémně obtížný triatlon s náplní 500 m plavání, 42 km jízdy na kole v terénu a 9000 m dlouhý kros. František Tichý dokončil na 7. místě a to již byl na špici hodnocení pohárové soutěže. Následoval Běh Šeptouchovem v Ledči nad Sázavou. V krosu dlouhém 8000 m obsadil veterán Tichý skvělé druhé místo za havlíčkobrodským Jiřím Brychtou.

Vydařenou tečkou za letošním melechovským pohárem byl terénní běh v přírodní rezervaci Stvořidla dlouhý 3500m. František Tichý ze Světlé nad Sázavou, reprezentující Veloservis Team Havlíčkův Brod, byl nejrychlejším ze všech startujících a potvrdil tak své celkové vítězství v seriálu Pohár Melechova 2010.

Tento úspěch svědčí o jeho sportovní všestrannosti, vždyť vedle běhů se soutěžilo na horských i silničních kolech a nechybělo ani plavání.