Předvánoční turnaj nejlepších fotbalistů z okresu se hrál poprvé o pohár Areality Vysočina a Havlíčkův Brod pod vedením příležitostných trenérů Martina Křišťála a Romana Zemana obhájil loňskou trofej. „Tak dobrý fotbal jsem si dlouho nezahrál,“ zářil spokojeností vítězný Pavel Kuchta, který se v 37 letech vrací z Rakouska do svého mateřského klubu.

Slovanu v hale vydatně pomohli také Kuchtův příbuzný Jindřich Kučera (nejlepší střelec jihlavského dorostu) a v Rakousku působící Radek Háněl, který byl vyhlášen osobností turnaje. Brankář Jindřich Adamec se stal zase jeho nejlepším brankářem.

Zaplněné hlediště v hale TJ Jiskra zařídila především jména ligových hráčů pocházejících z Havlíčkobrodska. Největším tahákem byla účast stomilionové posily italského Udine, Matěje Vydry z Chotěboře, a už zkušeného prvoligového špílmachra, Davida Kalivody z Ledče nad Sázavou. „Až na to finále, které rozhodl první gól, jsme si s klukama na hřišti vyhověli. Vyhráli domácí, a tak to má být. Bylo to příjemné setkání,“ zhodnotil nejkvalitnější turnaj ve čtyřleté historii David Kalivoda, který po předfinálovém utkání přípravek FC Slovan předal začínajícím fotbalistům svůj teplický dres s podpisy všech ligistů.

Kdo jimi byli? Před brankářem a novým hlavním trenérem Brodu Stanislavem Dubnem se v poli střídali rovněž Daniel Nešpor, Stanislav Tecl, Radek Sláma, Jan Mikula, Tomáš Kučera a humpolecký Jan Kopic, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Na výborný podzim v halovém klání navázali fotbalisté světelské Bohemky s nejlepším turnajovým střelcem Miroslavem Křikavou. Čtvrtým semifinalistou byl Ždírec, který ovšem vypadl ze hry debaklem od Ligového výběru. „Turnaj se povedl a všichni ligisti přislíbili účast pro příští ročník. Za rok se ovšem každý z nich představí v dresu svého mateřského klubu a každý účastník pátého ročníku bude moci mít na soupisce až tři prvoligové posily,“ dívá se dopředu předseda pořádajícího okresního fotbalového svazu Havlíčkův Brod Josef Sojka.

Turnajová čísla:
Pořadí skupina A: 1. Světlá, 2. Ždírec, 3. Havlíčkova Borová, 4. Ledeč.
Pořadí skupina B: 1. Ligový výběr, 2. Havlíčkův Brod, 3. Habry, 4. Přibyslav.
SEMIFINÁLE
Havlíčkův Brod – Světlá 3:1 (Tůma, Novotný, J. Kučera – Závorka)
Ligový výběr – Ždírec 7:0 (Kopic 2, Sláma, T. Kučera, Kalivoda, Nešpor).
FINÁLE
Havlíčkův Brod – Ligový výběr 6:1 (Háněl 2, Tůma, Nechvátal, Novotný, J. Kučera – T. Kučera)