I.liga florbalu
H. BROD – Č.BUDĚJOVICE 12:5

Utkání bylo dlouho skromné na branky, i když se hrálo v rychlém tempu. Jihočeši drželi s brodskými Dragons krok až do 35. minuty druhé třetiny, kdy po ukázkové kombinaci zvýšil Coufal na 3:1. Když po necelé minutě po nahrávce Roztočila rozvlnil počtvrté síťku za budějovickým gólmanem Čapek, začal odpor soupeře slábnout. Štíři sice snížili na 4:2, ale radost z gólu měla jenom jepičí trvání.

Za pár sekund výborně hrající Coufal pumelicí pod horní tyčku dokončil hattrick a chlapci z Vysočiny vedli už 5:2. Sevřeli soupeře do kleští, před budějovickou brankou to chvílemi vypadalo jako ve mlýnici, a to hostující gólman byl ještě velkou překážkou. Pět minut před koncem prostřední části hry vyšla ukázková spolupráce dvojice Suchý – Liška a posledně jmenovaný zarovnal skóre na půltucet. Hosté se zmohli jen na několik rychlých protiútoků, které bezpečně zlikvidoval bezchybný brankář Přibyl.

Po sedmém gólu Čapka srazil Štíry na kolena osmou brankou Míky na 8:2.

V poslední třetině vsadili Jihočeši na větší důraz, drželi vyrovnanou hru, s brankami se roztrhl pytel až v závěrečných osmi minutách, kdy se postupně Beránek, Čapek a Liška postarali o to, že na svém kontě měl soupeř již tucet branek 12:3.

Teprve potom draci povolili v tempu a tím umožnili, že poslední dva zápisy do střelecké listiny patřily Štírům, kteří se sice snažili po celé utkání být rovnocenným soupeřem, ale rozhodně neštípali. „ Po poněkud slabším rozjezdu rozhodla druhá třetina, v níž jsme soupeře jednoznačně přehráli. Utkání mělo svoji kvalitu, naši kluci odehráli střetnutí s nasazením a plnili taktické úkoly.

Spolehlivý byl gólman Přibyl, v obraně bylo nejvíce vidět Virgla, v útocích se prosazovali Coufal s Liškou,“ vyjádřil spokojenost šéf brodské Lavičky Tomáš Sýkora.

Branky: Coufal 4, Čapek 3, Míka, Liška 2, Beránek – Havelka 3, Malý, Malzer. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 60. Třetiny: 3:1, 0:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Přibyl – Virgl, Peš, Rychetský, Beránek, Rezek – Suchý, Mika, Coufal – Čapek, Liška, Roztočil – Zelenka, Jonák, Krajíček.