Muži i ženy brodské Jiskry hrají ve II. lize a s odehranou podzimní částí nemohou být spokojeni. Muži po osmi vítězstvích a čtrnácti prohrách jsou z deseti účastníků na osmém místě, ženy po sedmi výhrách a patnácti porážkách vzhlížejí na své soupeře dokonce až z posledního místa druholigové tabulky.

Volejbalistům z Vysočiny se nepovedl vstup do soutěže, po čtyřech utkáních neměli na svém kontě ani bod, chlapci se v některých zápasech neúspěšně poprali s psychikou. „Na podzim jsme měli tři dobře rozehrané zápasy, doma s Ústím nad Orlicí, venku v Hradcí Králové a ve Znojmě. Ani jeden jsme nedotáhli do vítězného konce,“litoval vedoucí mužstva Václav Meloun.

Evidentní vzestup výkonnosti se projevil až v závěru podzimu, kdy Jiskra začala konečně bodovat. Broďáci zlepšili servis, začala fungovat spolupráce útočníků s nahrávačem, konečně se projevovaly náznaky sehranosti. Kladem bylo i spojení A týmu s béčkem. Příjemným překvapením byla potom výkonnost zkušeného Půži na postu libera. Stabilní byl výkon Pátka na smeči a Hladíka na bloku, ostatní střídali dobré okamžiky s výpadky.

Zařazení junioři Žikeš s Pleskačem do kolektivu dobře zapadli. Trenérem zůstává Petr Dostál, asistentem Milan Kučera, vedoucím mužstva Václav Meloun.

Jarní část zahájí brodští volejbalisté již tuto sobotu a na vlastní palubovce bude od 11 a 15 hodin jejich soupeřem starý rival Dřevěnice, kde na podzim Jiskra dvakrát prohrála. „ Body nutně potřebujeme, věřím že v kompletní sestavě vybojujeme úspěšnou odvetu. Cíl pro jaro je jasný, odvrátit nebezpečí sestupu a skončit ve středu tabulky,“ uzavřel Václav Meloun.

Ženy jsou poslední

Volejbalistky Jiskry jsou na tom ještě hůře, než jejich kolegové a krčí se na posledním místě tabulky. Situace však není ještě zoufalá, neboť od středu tabulky je dělí pouhé tři body. Již tradičně nezvládly úvodní zápasy po psychické stránce a probudily se až v závěrečných zápasech.
K oporám patřila Horní na liberu a Petra Nyklová na smeči, ostatní zůstaly na průměru. V sobotu od 9 a 11 hodin začnou ženy jarní sezonu ve sportovní hale proti Pardubicím. Je to hratelný soupeř, s nímž jsme na podzim na jeho palubovce dvakrát smolně prohrály. V sobotu jde o důležité body, chceme k záchraně vykročit tou správnou nohou,“ věří Michal Půža, který i nadále zůstává na postu trenéra.

Kádr mužů:
nahrávači Šimek, Hudík, Jansík, smečaři Pátek, Žikeš, Trnka, Endál, Meloun
blokaři Hladík, Málek, Koh, Bořil, libera Půža, Pleskač a Sommer.
trenér: Petr Dostál
asistent: Milan Kučera
Kádr žen:
Marta a Zuzana Matoušková, Petra a Hana Nyklová, Alena a Markéta Výborná, Lenka a Sandra Juklová, Dohnalová, Fučíková, Horní, Nováková
trenér: Michal Půža
asistentka: Renata Pajerová

Alois Svoboda