DIVIZE – E
PRAMEN – VLCI BRNO 4:4

Domácí Pramen nastoupil s odhodláním odčinit prohru 2:7, z minulého vzájemného souboje. Hosté těžili z dobré obrany, na čele s výborným brankářem Válkem.

Brněnští hosté se ujali vedení již ve druhé minutě zápasu, kdy domácí hráči chybovali v rozehrávce a rychlý brejk přesně zakončil Hansl – 0:1.
Potom se hráči Pramenu ve snaze o vyrovnání nadechli k větším obrátkám, ale neproměnili ani největší šance (Kaplan, Šimon, Kubát).

V 9.minutě trefil velmi aktivní Kaplan pouze tyč. O čtyři minuty později zachraňoval Meloun před dvojicí Hansl, Šenk. Před poločasem neuspěl před Válkem osamocený Kaplan a po další minutě si Šimon, Kaplan a Kubát tak dlouho dávali přednost, až jim hostující obrana míč ukopla.

Bdžoch byl klíčovou postavou

V těchto chvílích se do hry zapojil Jano Bdžoch, který z pracovních důvodů přijel později. Ihned byla znát jeho robusní postava před hostující brankou, a obráncům pěkně motal hlavy. Až 49 vteřin před půlí, po akci Bdžocha, Kaplan konečně vyrovnal – 1:1.

Po příchodu z kabin předvedl další dlouhý přesný výhoz Válek na Hansla, ale Meloun byl na místě. Poté hráči Pramenu měli více ze hry, i šance se nabízely, hosté si museli pomáhat fauly, ale šance Bdžocha, Kaplana i 2x Dolejšího se rozplynuly vniveč. Ve 24.min. opět spálil svoji příležitost Bdžoch ale uhodilo na druhé straně. Hansl obešel dva naše hráče, položil si i Melouna a dal do prázdné – 1:2. V další minutě měl Pramen štěstí, Hansl přeloboval Melouna, ale i prázdnou branku. O minutu na to pronikal Kaplan mezi dva bránící hráče, ti mu míč odebrali (podle mínění rozhodčích čistě) a z protiútoku Šenk zvýšil na 1:3.

Ovšem „horká hlava“ Kaplan si to šel „vyřídit“ s rozhodčím, ale co následovalo, je jasné – v rychlém sledu žlutá a červená! Současně odstoupil pro zranění kolene i Šimon a brodští futsalisté hráli v šesti…

Pramen ukázal bojovnost

Hosté lehce z přesilovky zvýšili Stokláskem na 1:4 a zdálo se být rozhodnuto. Ve 28.min. Klimeše vychytal Válek, a po další minutě TK za pátý faul hostí, napálil Bdžoch míč jen do zdi.

Další svou šanci Klimeš už zužitkoval, překvapil Válka a snížil na 2:4. Potom vzal režii brodské hry do ruky nejzkušenější hráč Moučka, střídavě nahrazoval Melouna v brance jako „libero“ a hosté se začali bát o výsledek.

Nejprve po šancích Moučky, 2x Klimeše, sériích mnoha rohů, se Pramenu podařilo snížit Kubátem ve 38.min. na 3:4. Předtím se prokázalo pravidlo „nedáš – dostaneš“ , hosté jmenovitě Stokláskem nepřekonali Melouna v jasné brankové šanci.

Ve 39.min. měl Bdžoch velkou šanci na vyrovnání, kopal totiž PK, za šestý faul hostí, ten kopl ovšem vedle Válkovy branky. Ale Jano je bojovník k pohledání, po 20 vteřinách svoji chybu rychle napravil, vybojoval míč a téměř vleže dopravil míč do soupeřovy branky – 4:4.
Navíc, sedmadvacet vteřin před koncem, měl na své kopačce i tři body, ale dal vedle. Ale i hosté sahali po výhře, hostující Vencl pouhé dvě vteřiny před klaksonem se ocitl sám před naší brankou, nepřekonal Melouna.

„Toto utkání se mi hodnotí těžce – záporem je, že jsme vyloučením ztratili na několik utkání jednoho z nejlepších našich hráčů – Jana Kaplana, nevím, jak dopadne Honza Šimon se zraněným kolenem, a navíc se na příští těžký zápas ve Vyškově „vyžlutil“ Jan Moučka! Ale kladem je příslib do budoucna, že když našim hráčům teče do bot, umí se vyhecovat a zabojovat. Každé utkání začíná za stavu 0:0, a trvá čtyřicet minut, hodnotil zápas vedoucí mužstva František Milichovský.

Branky: Kaplan, Klimeš, Kubát, Bdžoch – Hansl 2, Šenk, Stoklasem. Rozhodčí: Čamra, Holub, ŽK: 3:0, ČK: 1:0 (26. Kaplan). Pramen Havlíčkův Brod: Meloun – Klimeš, Stojan, Moučka, Šimon, Kubát, Dolejší, Kaplan, Bdžoch.