Svěřenci trenéra Radka Koreného budou chtít navázat na výsledky z plzeňského „turnaje čtyř“, kde reprezentační jednadvacítka své soupeře porazila a odnesla si po třech letech vítězství v turnaji. Jaká je perspektiva tohoto týmu?

Po zhlédnutí výkonů českých mladíků se chce říci, škoda, že UEFA zrušila projekt mistrovství Evropy této věkové kategorie. Pokud by totiž Česká republika měla na této akci bojovat v současné sestavě, tedy včetně velmi silného ročníku 1990, šance na úspěch, a možná i na medasiole, by byla velmi reálná.

Trenér U–21 Radek Korený složil pro turnaj sestavu z toho nejlepšího, co má. Do branky vybral dva brněnské brankáře Konečného a Kubíčka. Před nimi se budou točit individuality, jako např. Holý, Štverák, Mareš nebo Beran a prim by měla hrát čtyřka složená z hráčů pardubického Torfu Slováček, Koudelka, zmiňovaný Beran a Sklenář.

„Na turnaj se moc těším, máme skvělý kádr a všichni věříme v úspěch na tomto turnaji,“ prozradil Michal Mareš. Ten v pátek ještě stihl dvěma brankami rozhodnout o výhře jeho tanga Brna na palubovce v Třinci.