Přestože soupeř vzdoroval a několikrát nebezpečně ohrozil branku Pramenu, brankář Meloun poprvé za dobu, co hostuje v Havlíčkově Brodě, udržel čisté konto. Také pro mužstvo Pramenu je to první udržená nula po přestupu Romana Mareše do Chrudimi.

FUTSALOVÁ DIVIZE E
HAVL.BROD – K 5 BRNO 5:0
Jako první vyzkoušel hostujícího brankáře v první minutě Klimeš, na druhé straně ve třetí minutě Melouna Strádal. Vzápětí vymyslel akci hrající trenér Fišer a míč se dostal přes kopačku Zezuláka ke Stojanovi a ten otevřel skóre utkání. Potom zahodili své šance Klimeš se Šimonem a i hostující Silnický minul branku. Poté Meloun vychytal Strádala a Zezuláka Pšurný.

V 9.minutě, v těchto chvílích nejlepší hráč hostí, Strádal, nastřelil tyč naší branky. Po dalších dvou minutách postupovala dvojice Zezulák a Stojan na branku hostí, ale posledně jmenovanému utekl míč do autu. V následující minutě těžkou střelu Šplíchala vytáhl Meloun na roh. Ve třinácté minutě Fišer prostrčil míč kolmicí mezi obránce Stojanovi, ale Pšurný stačil srazit „betony“. V další minutě nepřekvapil Melouna Gajda, a Meloun zlikvidoval i nebezpečný trestňák hostí v šestnácté minutě. Potom střílel Zezulák vedle a Moučka do náruče Pšurného. V poslední minutě nepřekonal Melouna ani Hroník.

První naše nebezpečná akce po přestávce skončila brankou Klimeše, který až napotřetí překonal Pšurného – 2:0. O dvě minuty na to Moučka vystřelil, Pšurný vyrazil do strany, ale Zezulák měl k míči daleko. V následující minutě se opět vyznamenal Meloun, po střele Šplíchala a na druhé straně prověřil Pšurného Zezulák. Ve sedmadvacáté minutě měl hostující Šplíchal dvakrát možnost ke snížení, ale ani dorážkou, ani střelou z TK, nepřekonal výborně chytajícího Melouna. Naopak z protiútoku Šimon prošel obranou hostí jako nůž máslem a zavěsil – 3:0.

V polovině druhého poločasu nastřelil Zezulák tyč a Klimeš nepřekonal Pšurného. Potom hostujícího brankáře postupně nepřekonali Klimeš, Šimon, Moučka a ani Zezulák. Pět minut před koncem Kubát potrestal chybu hostí v rozehrávce na půlce, brankou do prázdné – 4:0. A ještě v téže minutě brankou jako přes kopírák uzavřel dnešní účet ve skore, Šimon. Nic na tom nezměnila ani Strádalem nastřelená tyč a další šance Moučky a znovu Strádala.

Komentář trenéra Miroslava Fišera: „Takto bych si představoval obrannou hru našeho mužstva. I když přiznám, že hosté měli v zakončení smůlu, vychytanou nulu si Aleš (brankář Meloun, pozn.red.) za svůj dlouhodobý poctivý přístup k našemu klubu plně zasloužil! Jen doufám, že tento výkon naši hráči zopakují za týden v Třešti, na půdě se zachraňující Brtnice.“

Branky: Šimon 2, Stojan, Klimeš a Kubát. Rozhodčí: Štola, Komzák. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Meloun – Stojan, Klimeš, Moučka, Šimon, Kubát, Fišer, Dolejší, Zezulák. Brno: Pšurný – Strejček, Hroník, Gajda, Šplíchal, Klíma, Silnický, Strádal.