Borci z tohoto oddílu se zúčastnili několika turnajů doma i v zahraničí a mohli opět cinkat medailemi od bronzové až po zlatou.

Do chorvatské Koprivnice přijelo na velký mezinárodní turnaj na 350 mladých chlapců z Česka, Maďarska, Bulharska, Chorvatska, Belgie a Slovenska. Brodští borci si přivezli čtyři medaile. Stříbrnou ve váze do 49 kg získal Adam Kufr, bronzová patří Miroslavu Žákovi ( 28 kg) a Marcelu Albiniovi ( 59 kg).

V maďarském Szombathelu, kde se uskutečnilo GP seniorů v zápase řecko-římském, se brodským zástupcům nedařilo. Ondřej Ulip ve váze do 66 kg byl vyřazen maďarským mistrem Evropy Lorinzem a Petr Novák (74 kg) prohrál ve smolném zápase se slovenským Jakušem.

V rakouském Gotzisu bojovala juniorská reprezentace z Česka, Rakouska, Gruzie, USA, Finska, Francie a Švýcarska. Naši republiku reprezentoval Petr Janda ( 66 kg), který po třech kolech narazil na Američana Golemana, třetího z juniorského MS a prohrál na lopatky. O bronz se Janda utkal s gruzínským borcem, prohrál na body a celkově skončil čtvrtý. V hmotnosti do 74 kg patří šestá příčka Oldřichu Vargovi, i když se mu podařilo porazit na body pozdějšího vítěze Američana Castellana, Varga potom prohrál těsně na body s finským a francouzským borcem.

Ostravská sokolovna „Čapkárna“ byla dějištěm mistrovství ČR ve volném stylu starších žáků a juniorů za účasti 134 závodníků ze 35 oddílů republiky. Pod trenérským vedením Zdeňka Švece a Miroslava Vargy získali starší žáci celkem pět medailí.
Výsledky starší žáci – zlato Jan Pešek (35 kg), bronz Michal Pavlíček ( 66 kg), v juniorech zlato Petr Zachariáš (50 kg), stříbro Tomáš Bílek ( 84 kg), bronz Martin Holas ( 96 kg).

(sal)