Podařilo se, oba zápasy rozhodli ve svůj prospěch.

LIGA DOROSTU
KOLÍN – H. BROD 59:63
Bylo to drama. Ze strany Jiskry vzdor konečné výhře to nebyl jeden z povedených zápasů. Nedařila se střelba a ani obrana nebyla nikterak pevná. Důsledkem toho bylo téměř hrozivé manko 13 bodů a nevypadalo to, že by Jiskra mohla toto důležité střetnutí vyhrát. „ Stalo se přesně to, co již jsme v Kolíně zažili v úvodním zápase sezony, kdy jsme také celý zápas prohrávali a nakonec zvítězili. Opět se nám podařily zmobilizovat všechny fyzické i psychické síly, až tři minuty před koncem se dostat prvně do vedení,“ radoval se trenér Lukáš Hartman. Tato skutečnost chlapce z Kmochova města definitivně zlomila a brodští kluci mohli oslavovat jistotu, že ligu jim pro příští sezonu nikdo nevezme.

S. PRAŽSKÝ B – H. BROD 60:68
Po sobotní výhře v Kolíně se brodským košikářům ulevilo a v Praze nastoupili v dobré pohodě. Utkání zahájila pětice hráčů, kteří obvykle na začátku nenastupují. Chlapci však předváděli pohledný basketbal a drželi se Sokolem vyrovnaný průběh téměř celou první čtvrtinu.
Potom se dostali ke slovu i obvyklí tahouni kolektivu, ti však soupeře podcenili a na Pražany ztráceli osm bodů. Jiskra jenom dotahovala a na konci třetí čtvrtiny se konečně dostala do tříbodového vedení. Na začátku poslední čtvrtiny Brod po dvou trojkách odskočil o devět bodů a výhru bez problémů uhájil.
Sestava a body v obou zápasech: Weber 12, Koumar 3, Duben 33, Jan Coufal 13, Spilka 15, Jagoš 9, Krajcigr 7, Hartman 5, Jokl 24, Jakub Coufal 10.

(sal)