Z Brna přijela pětice bojovníků Senioru, která na zaskočené brodské futsalisty stačila. Ti si vylámali zuby na výborně chytajícím Sárovi, naopak jejich smrtící protiútoky znamenaly překvapivou výhru.

FUTSALOVÁ DIVIZE E
H. BROD – SENIOR BRNO 3:5
Po rozpačitém začátku ve 4. minutě vlétl mezi stojící brodské obránce Kotouč a zařídil hostům vedení 0:1, o chvíli později předvedli Šimon s Klimešem sérii narážeček a posledně jmenovaný srovnal na 1:1. V následné minutě se domácí Dolejší proplétal obranou hostí tak dlouho, až byl skosen a Šimon penaltu proměnil na 2:1. Iniciatiativy se ujali hosté, při několika šancích Kotouče a Trčky staršího úřadoval gólman Meloun. V 10. minutě pro obnovené zranění odstoupil Dolejší a nahradil ho mladý Šumpich. Karta se obrátila, do velkého tlaku se dostal Pramen, ovšem zahzovali gólovky jako na běžícím páse – dvakrát Kubát s Bždochem, jednou Šimon. Senior zaútočil až v závěru poločasu, ale Kotoučem vystřelený míč stačil kapitán Stojan zastavit na brankové čáře.

Dalo se očekávat, že Brňané, hrající pouze v pěti hráčích, po přestávce fyzicky odpadnou a zřejmě si to mysleli i někteří hráči Pramenu, a vstup do hry podcenili. To byla voda na mlýn brněnských futsalistů, kteří překypovali bojovností, chodili do brejků a přečíslovali nevracející se hráče Pramenu. Hned v úvodu druhého poločasu Kotouč srovnal a ve 28. minutě poslal Trčka mladší Moravany do vedení 3:2. Futsalisté z Vysočiny sice potom přidali v tempu, zatlačili hosty do hluboké defenzivy, ale brněnský gólman Sára při některých zákrocích doslova čaroval a udržel domácí hráče na uzdě. Když osm minut před koncem brněnský Kotouč si pohrál s trojící domácích hráčů a potom i s brankářem Melounem na 2:4, zdálo se být rozhodnuto. Broďáci potom začali hrát s Moučkou na postu gólmana a snažili se ještě otočit vývoj zápasu. Snížení Kubátem na 3:4 již přišlo pozdě. V poslední minutě potrestal Kotouč chybu v brodské rozehrávce a střelou do opuštěné svatyně dal výsledku konečnou podobu 3:5.

„Kluci přistoupili dnes nepřipraveni na bojovnost hostí a podcenili je. Navíc Brnu skvěle zachytal Sára a nastartoval tím zbylým čtyřem hráčům sílu, vůli i bojovnost. Musím přiznat, že přístupem hráčů k tréninkům i zápasům si Pramen víc než páté místo v divizní tabulce nezasloužil,“ konstatoval zklamaný trenér Miroslav Fišer.

Sestupem ohroženou Brtnici zachránila chotěbořská Boca, která po roce sestupuje z druhé ligy opět do hradecké divize B.
Branky: Klimeš, Šimon, Kubát – Kotouč 3, Remeš, Trnka mladší.. Rozhodčí: Petr, Venc. H. Brod: Meloun – Klimeš, Moučka, Šimon, Stojan, Kubát, Fišer, Bdžoch.

Alois Svoboda, František Milichovský