Mrzí však nečekaná prohra mladších dorostenek, které si tak zkomplikovaly cestu k účasti v republikovém finále. Druholigoví muži Havlíčkova Brodu i Ledče vyhráli.

I. LIGA ŽEN
H. BROD - PLZEŇ 26:21
Začalo to slibně, za dvacet vteřin vedla Jiskra 2:0, jenže… Potom přišly minuty hrůzy. Vrbková spálila dvě tutovky, střelba domácích byla nepřesná a Plzeňačkám se dařilo, na co sáhly. Kanonýrky Kunclová se Sedláčkovou byly k neudržení a Západočešky šňůrou branek utekly až na hrozivých 4:9.
Naštěstí brodský kouč včas přečetl taktiku soupeře, způsob hry brodských děvčat se změnil. Zrychlily přechod do útoku, pohlídal si plzeňské střelkyně a po dvaceti minutách Musilová vrátila spoluhráčky do zápasu, dotáhla na 9:10. Jiskra si však vybírala i pořádnou dávku smůly.

Čtyřikrát rozezvučely střely brodských hráček břevno nebo tyč, za stavu 11:12 skončila na tyči i sedmička Burdové. Po přestávce to byl lítý boj o každý míč. Po deseti minutách Burdová konečně srovnala na 17:17 a lámal se chleba. Střely Kafkové a Krejcarové těsně minuly tyč a břevno, posledně jmenovaná potom zařídila vedení 18:17. Deset minut před koncem zpracovala Špásová precizně pas přes celé hřiště a jásala 20:18. Západočešky si vzaly oddechový čas, najednou nevěděly, co mají hrát.

Laviny brodských útoků se jako tsunami valily na soupeře a drtily zmatenou plzeňskou obranu.

Kolesová při protiútoku soupeře zachytila rozehrávku, následoval pas na volnku Musilovou a za stavu 23:19 již bylo jasné, že házenkářkám z města zvoní hrana. Plzeň pod trvalým tlakem již zmatkovala, a tak Špásová těsně před závěrem podepsala konečný úspěch na 26:21. „Cením si nesmírné bojovnosti děvčat v době, kdy se jim nedařilo, úžasný byl závěr zápasu, kdy již zdeptanému soupeři docházely síly. Holky předvedenou hrou jasně dokázaly, že do první ligy patří.

Branky: Burdová 5, Kolesová 4, Kafková, Krejcarová, Musilová, Špásová 3, Vrbková 2, Kopicová, Kubátová, Štěchová, za hosty nejvíceSedláčková 6, Lišková a Kunclová po 5. Rozhodí: Bauer, Barták. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Sedmičky: 2/1 - 1/1. Diváci: 80. Poločas: 11:13. Havlíčkův Brod: Zimová, Ulrichová - Kafková, Kolesová, Krejcarová, Kopicová, Pechová, Pešková, Kubátová, Burdová, Śpásová, Musilová, Štěchová.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
H. BROD - PLZEŇ 20:22

Od začátku plzeňská děvčata dokazovala, že přijela v bojovné náladě, v průběhu střetnutí byla před Jiskrou o krok vpřed. Jiskře naděje svitla po přestávce, kdy Broďačky obrátily na 18:15, náskok však neudržely a v dramatickém závěru Západočešky těsnou výhru po zásluze uhájily.
Sestava a branky H. Brodu: Janíčková, Klempířová - Satrapová 2, Kubalová, Burdová 1, Culková 1, K.Brožová 4, Jůzlová 5,Korostelová 1, M. Dubnová 3, V.Dubnová 3, Pelikánová, Kotenová 1. Poločas: 10:11.

ÚSTÍ N. L. – LEDEČ 25:21
Sestava a branky Ledče: Kozáková – Tichá 8, Tancošová 1, Soprová, Difvišová 2, Strelcová 2, Plánická 6, Koutná, Klečková, Bendová, Pejšková, Zrzavecká 6, Červinková. Poločas: 13:13.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H.BROD - PLZEŇ 28:23

Až po tvrdém boji se favorit prosadil, získal očekávané body a udržel se v čele prvoligové tabulky.
Sestava a branky H. Brodu: Jarošová, Křenková - Honzárková 2, Součková 8, Hornová 1, Kubátová 1, Kutlvašrová 10, Špásová 5, Slavětínská 1, Kotanová . Poločas: 16:13.

II. LIGA MUŽŮ
LEDEČ - BOHEMIANS 30:19

Sestava a branky Ledče: Zahradník – Vránek 2, Štěfáček, Drozd 4, M. Wurm 7, Červený 3, Vrběcký 11, J. Jeřábek 1, Křikava 1, Semenec, Z. Jeřábek ,J. Wurm.

H. BROD - JULIÁNOV 29:24
Sestava a branky H. Brodu: Dočkal, Fišer – Slavík 3, Laštovička 3, Kulička 3, Hyrš 1, Matějů 2, Zich 5, Šimánek 4, Kovařík 2, Sláma 6, Menšík, Drozd. Poločas: 14:11.