První úspěch se dostavil již v roce 2001, kdy brodský Pramen slavil titul mistra republiky a to v týmu nechyběl nejstarší z Marešů Petr, který v té době oblékal i reprezentační dres. Jeho mladší bratři ho později následovali. Roman s Michalem dokonce odešli na pět let hrát profesionální ruskou superligu v dresu Dino Moskva.

Po návratu z Ruska oba postupně zakotvili v nejlepší českém týmu Era-packu Chrudim a s ním v úterý oslavili již pátý titul. Oba se, ale shodli, že nejvíce si váží toho brodského.

„Tenkrát jsem byla výborná parta a futsal byl někde jinde než dnes. V dnešní době už v lize hraje spousta cizinců a jeto víc mezinárodní,“ řekl Roman Mareš.

Poslední titul slavili Marešovi v Teplicích, kde vyhráli 3:8 a oba se zapsali do střeleckých listin. Michal dokonce dvakrát a byl také po právu vyhlášen nejlepším hráčem finálové série s Balticflorou Teplice.

Mají bratři vůbec ještě nějaké futsalové sny? „Já jsem toho prožil s futsalem hodně. Byl jsem v Brazílii, v Thajsku na mistrovství Světa. Sen snad ani nemám, ale dokud to půjde, chci futsal hrát,“ říká Michal. „Já jsem šel do sportu s tím, že chci každý zápas vyhrát a to se nemění,“ odpovídá Roman.

Oba jsou už vzory pro mladší futsalisty. Jedním z nich je dokonce jmenovec Michala, Michal Mareš hrající v Tangu Brno a pocházející z České Bělé. „Je to příjemné, když někdo řekne, že jsme jejich vzor. A Michala znám z Brodu a vím, že pro futsal má rozhodně větší předpoklady než pro fotbal. Má v kariéře dobře nakročeno, ale jsem přesvědčen, že v něm je daleko víc. Bude záležet jenom na něm, jak bude ochotný na sobě makat,“ prozradil o Michalu Marešovi II jeho bývalý trenér Michal Mareš I.

Petr Veselka, Alois Svoboda