Z početné havlíčkobrodské plejády motocyklových závodníků zásáhli do bojů v Brně pouze dva. Shodou okolností oba bývalí jezdci kategorie do 125ccm. Michal Prášek, dvojnásobný mistr republiky této třídy přesedlal na motocykl Superstock 600ccm a Petr Svoboda, který se vrací na závodní okruhy po sedmi letech jede v kategorii, Supersport 600ccm v úvodním závodě na Hungaroringu.

Michal zaskočil všechny soupeře a koneckonců i sám sebe překvapivým druhým místem, když jako nováček této třídy nestačil jen na zkušeného jihlavského matadora Fejtu.

Do Brna tak už odjížděl Michal v jiné pozici, většinou odborníků byl již považován za jezdce, který může pomýšlet opět na bednu. S tréninky i kvalifikací byl Michal spokojený, vždyť si zajistil svým časem start ze druhé řady, se ztrátou na jihlavského Fejtu pouhou 1 desetinu vteřiny.

Ale závod se pro Michala dramaticky zkomplikoval hned po startu, který se mu vůbec nevydařil a do první zatáčky najížděl jako devatenáctý v pořadí.Na bednu to nevypadalo ještě při průjezdu do posledního kola, ale Michal bravurně využil své zkušenosti a perfektním brzdným manévrem se v zátáčce dostal hned před pět soupeřů najednou a tím si zajistil krásné třetí místo.

Po dvou závodech je Michal na druhém místě, společně s jihlavským Fejtou. Petr Svoboda si po dlouhé pauze v závodění znovu oživuje své nabité zkušenosti, což mu vyneslo na Hungaroringu 24. místo celkově v Alpe a 5. mezi českými jezdci a v Brně 20. v Alpe a 8. mezi Čechy.

(hol)