V úterý a ve středu se tu totiž odehrají dva zápasy Světového poháru mužů. V jednom z nich se dokonce představí i česká softballová reprezentace včetně čtyř brodských hráčů v sestavě.

Na turnaji se představí celkem pět celků. Kromě české reprezntace ještě Indonésie, Japonsko, Dánsko a další český výběr – Prague Stars. Světový pohár, který se kromě dvou zápasů v Havlíčkově Brodě hraje v Praze, začal už v pondělí večer dvěma zápasy, v nichž se utkali Dánsko s Indonésií a Česko s Japonskem. Turnaj vyvrcholí v sobotu večer, kdy bude znám nejlepší celek celého klání.

V akci se představí i pět Hrochů

Zítra budou mít možnost fanoušci softballu sledovat v akci i brodské hráče. „Na domácí půdě se představí i čtyři Hroši. Do české nominace totiž pronikli Jaroslav Müller, Karel Kadečka, Patrik Kolkus a Tomáš Voborník,“ upozorňuje jeden z organizátorů světového poháru v Havlíčkově Brodě Dušan Šnelly.
Kromě toho si turnaj zahraje i další hráč Havlíčkova Brodu Ondřej Müller, který se představí ve výběru Prague Stars, kde bude asistentem trenéra kouč Hrochů Ján Zapalač.

Pro brodskou Hippos arénu to není rozhodně první větší akce, kterou pořádá. Světový pohár už byl v Havlíčkově Brodě k vidění před čtyřmi lety, kdy se tu dokonce představil tým USA. Kromě toho ještě brodští Hroši ve svém stánku hostili evropský šampionát juniorů i mužů a klubový Pohár vítězů pohárů.

Kdy na SP v Brodě
ÚTERÝ
19.30: Dánsko – Japonsko
STŘEDA
19.30: ČESKO - Indonésie
Softballové akce v Brodě
2006 Mistrovství Evropy juniorů
2007 Světový pohár mužů
2008 Pohár vítězů pohárů
2010 Mistrovství Evropy mužů
2011 Světový pohár mužů