Ostatní brodská družstva hrála Oblastní přebory ve Východočeské oblasti.

Družstvo kadetů vedené Lukášem Hartmanem skončilo po základní části ligy na osmém místě ve skupině B, což bylo vedením považováno za neúspěch. „Cílem bylo skončit do sedmého místa a vyhnout se tím skupině o udržení. Poslední tým základní části automaticky sestupoval a ligovou příslušnost udržely jen týmy na konečném osmém a devátém místě,“ vysvětlil Pavel Duben z basketbalového oddílu Jiskry.

Zranění opor

Kadeti nakonec bez problémů skupinu o udržení vyhráli a mají právo účasti v dalším ročníku ligy. Družstvo letos provázela velká marodka a několik zranění se nevyhnulo ani klíčovým oporám. Pokud však tým hrál v kompletním složení, dokázal porážet i přední celky a svou výkonností prý mohl dosáhnout i na medailové pozice.

Naopak muži nesplnili očekávání a po slibném začátku si nakonec o jednu příčku oproti loňsku pohoršili. V Oblastním přeboru obsadili až sedmou příčku, která je odsunula do skupiny o 9. – 16. místo, kde po zlepšených výkonech nakonec obsadili konečné jedenácté místo.
„Kladem je, že se podařilo do družstva zapojit několik mladých hráčů, ale po upadající tréninkové morálce se budou lepší výsledky jen stěží dosahovat,“ konstatoval smutně trenér Duben.

Baráž nezvládli

V družstvu žáků dostali příležitost především mladší hráči patřící do kategorie minižáků, a tak se lepší výsledek ani nečekal.
Výkony některých hráčů jsou však příslibem do budoucna.

Celky mladších minižáků hrály smíšený Oblastní přebor ve dvou skupinách. Tým mladších skončil ve skupině JIH na druhém místě a ve finále o přeborníka oblasti obsadil čtvrté místo a zajistil si možnost bojovat v kvalifikaci o účast na mistrovství republiky. Bohužel, na dvě postupová místa hráči nedosáhli.

Družstvo nejmladších minižáků skončilo ve Smíšeném oblastním přeboru na třetím místě a tím si vybojovalo účast ve skupině o 5. – 8. místo, ve které nakonec obsadilo šesté místo.

„Výsledek lze považovat za velmi solidní, protože v našem družstvu dostali příležitost mladší a začínající chlapci,“ vysvětlil brodský trenér.

Minižákyně braly bronzové medaile

Družstvo starších minižákyň vedené dvojicí Dolejší, Hammer dosáhlo jako jediné na bronzovou medaili. Velmi úspěšná byla Monika Staníčková, která se stala nejlepší střelkyní přeboru. Avšak v celostátní kvalifikaci o žákovskou ligu se brodským děvčatům nedařilo a skončily bez vítězství poslední.

„Zajímavý je i fakt, že dvě hráčky Fikarová a Krajcigrová byly v době kvalifikace uvolněny na hostování do družstva BK Studánka, se kterým vyhrály Národní finále,“ dodal ještě na závěr Duben.

Sumář výsledků:
– Muži – OP 11. místo z 16
– Kadeti U16 – Liga 8. místo z 12
– Žáci U14 – OP 6. místo z 8
– Starší minižáci – OP 8. místo z 11
– Mladší minižácí – OP 4. místo z 11
– Nejmladší minižáci – OP 6. místo z 12
– Ženy – východočeská liga 7. místo z 12
– Žákyně – OP 4. místo z 8
– Starší minižákyně – OP 3. místo z 6

Pavel Duben