Po skvělých výsledcích na domácích soutěžích vyráží hned pět týmů bojovat o medaile s konkurenty z celé Evropy. „Na šampionát se připravujeme v podstatě celý rok, od letního soustředění na Kadlečáku, přes zimní přípravu a jarní soutěže,“ popisuje náročnou přípravu trenér Robert Mrkvička.

Do italského Turína jedou za prestižním závodem dva týmy kadetů, junioři, sportovní pár Maloušková - Šotola a také nový tým OxyFan, který tvoří čtyři dívky z Havlíčkova Brodu a čtyři z Příbrami.

Právě OxyFan má skvěle našlápnuto, ze všech nominačních závodů získal zlato. Šanci mají i juniorky a kadetky, které se v domácí kategorii umisťovaly rovněž na předních pozicích.

Fanatic má na co navazovat, zkušený trenér Mrkvička má na kontě několik titulů mistrů světa, ale přehnaný optimismus raději pro jistotu brzdí.
„Bude to znovu velmi těžké, velkými konkurenty jsou ruské týmy. Holky budou muset makat, týmy si mezi sebou fandí, vzájemně se hecují a podporují. Potřebujeme taky trochu štěstí, aby se nám vyhnulo zranění. Věřím však, že nakonec do Brodu nějakou medaili přivezeme,“ uzavírá Mrkvička.

Ondřej Rázl