Opravdu už po osmnácté začalo včera v Úsobí muzikantskou poutí, a pak v průběhu prázdnin pokračuje dalšími třemi atraktivními koncerty.
XVI. Muzikantská pouť (je o dva roky mladší než myšlenka kulturního léta s koncerty) začala včera koncertem na „Městečku“, jak místní nazývají náměstí.

V sobotu od 9 hodin ráno jsou připraveny také již tradiční závody do vrchu, které pořádá místní Veterán klub Úsobí. Po celý víkend bude pak na nádvoří zámku přístupná výstava historických vozidel.

Ve 13.30 hodin bude Muzikantská pouť slavnostně zahájena a příchozí se mohou těšit nejen na atrakce a pouťové stánky, ale také na odpoledne s Čro Region Josefa Vágnera, vystoupení dětí ze základní školy, všemožné soutěže, dále ukázku historického šermu, dechový orchestr Rebelka Petra Milichovského i Dalibora Jandu revival. Večer pak zpříjemní atmosféru rocková skupina TURBO, formace China Blue Vladimíra Bílka a rocková kapela Řemen.

V neděli následuje v 9.30 hodin slavnostní mše v kostele sv. Petra a Pavla a od 13.30 hodin pokračuje program na Městečku.
Vystoupí Obecní dechová hudba, Marie Svobodová a skupina Marion, Jakub Smolík s kapelou, hudební formace Zde klikni a na závěr i Merlin s Danem Horynou (ex Vitacit).

Po celý víkend mohou navíc zájemci vidět v zámeckém parku ukázky střelby z historických zbraní a další program, a v prostorách úsobského zámku výstavu lidových krojů.

Kulturní léto v Úsobí tím ale nekončí – následují koncerty. Už za týden, tedy v sobotu 9. července, se v kostele Andělů strážných představí katedrální sólisté a Sbor katedrály sv. Víta s Josefem Kšicou (cembalo) a Josefem Zámečníkem (trubka).