Havlíčkobrodský jezdec Michal Prášek, který startuje v kubatuře Superstock 600ccm, přijel do Mostu jako leader průběžného pořadí v Mistrovství České republiky a druhý v Alpe. „Mým cílem bylo v tomto závodě udržet své pořadí a popřípadě navýšit svůj bodový náskok, který byl šest bodů,“ svěřil se Michal Prášek.

V I. kvalifikaci se Práškovi dařilo dojel si pro šesté místo. Ve druhé kvalifikaci chtěl svůj čas ještě vylepšit, dostat se do první řady startovacího pole. To se mu nepovedlo, propadl se na osmé místo v Alpe, což znamenalo startovat do závodu z druhé řady.

„Po startu jsem se bál první zatáčky, protože je velice prudká a úzká. Na startu nás bylo devětatřicet a hrozilo, že se do ní všichni nevejdeme,“ přiznal Prášek. Start se mu nakonec podařil a předjel hned v úvodu šest soupeřů, a tak v prvním kole jezdil na šestém místě. V průběhu dalších kol se dostal dokonce na druhé místo v Alpe a první v Mistrovství ČR. „Chtěl jsem se pokusit dojet i prvního Jasenského, který si vybudoval náskok, ale v dalším kole mě dva závodníci předjeli a začali jsme se předjíždět a tím nám začal Jasenský ujíždět,“ řekl k průběhu závodu Prášek.

Při nájezdu do posledního kola se Prášek dostal do kontaktu se soupeřem, vylétl mimo trať a narazil přimo do svodidel, což zapříčinilo konečné šesté místo v Mistrovství ČR a až šestnácté místo v Alpe.

„Tímto nepodařeným výsledkem jsem ztratil šestibodový náskok, který se ztenčil před posledním závodem v polské Poznani na pouhé tři body před druhým Chalupou a třetím Peškem. Strašně rád bych jako nováček v této kategorii vyhrál, ale bude to těžký boj,“ má jasno před posledním závodem Prášek.