Za patnáct let činnosti se muži Sokol Erupting Dragons probojovali již do první ligy a do aktivní činnosti je zapojeno v současné době dvanáct družstev. U příležitosti patnáctiletého trvání oddílu připravil Sokol Erupting Dragons o víkendu kvalitní turnaj za účasti dvou extraligových mužstev.

H. BROD – BULDOGS BRNO 3:3

Havlíčkobrodští florbalisté nastoupili do turnaje s plno juniory a novou akvizicí Valou, který je zde na zkoušku z Jemnicka.
První šanci brodský mladík Bína ještě neproměnil, v 10. minutě však gólman Přikryl našel dlouhým pasem přes celé hřiště Coufala a bylo srovnáno 1:1. O dvě minuty později zvýšil Sláma na 2:1, potom dvakrát bravurně zasáhl domácí gólman Přikryl. V prostřední části pokračoval urputný boj, gólových šancí však bylo jako šafránu.

Oba kolektivy dobře bránily, a tak další trefu pro Brno zařídil až ve 46. minutě Vávra. Góly začaly padat až v samém závěru. Za stavu 2:2 neproměnil trestné střílení hostující Horáček, potom vyšla parádní akce dvojici Coufal - Suchý a dragouni vedli 3:2. O radost z překvapivého vítězství je však připravil brněnský Rejdal, když čtyři sekundy před koncem srovnal na 3:3.
Branky Havlíčkova Brodu: Coufal, Sláma, Suchý. Havlíčkův Brod: Přibyl – Rezek, Beránek, Suchý, Coufal, Sláma, Virgl, Vala, Bína, Liška, Zelenka, Zachariáš, Lupač, Míka, Roztočil, Jonák. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:3.

H.BROD - CHODOV 3:7

V pražském týmu hrají dva brodští odchovanci Kotlas se Sýkorou, oba potvrdili svoje kvality. Bylo to pohledné střetnutí s rušnými okamžiky před oběma brankami, domácí začali trochu s respektem, technicky vyspělejší Pražané utekli až na 1:5.

Od poloviny střetnutí se však dragouni oklepali, přidali na tempu a dokázali snížit až na 3:5. Měli i více gólových příležitostí, škoda že za tohotu stavu neproměnili „loženky“ Bína, Zelenka i Suchý , v těch okamžicích se mohl lámat chleba. Velezkušení Pražané potom dvě minuty před koncem výhru pojistili. “ Pro naše mladé kluky, kteří se prvně postavili proti tak zdatnému soupeři, to byla velká škola i zážitek.

Ověřil jsem si dobrou fyzičku kluků, tréninky čtyřikrát v týdnu přinesly své ovoce. Ukázalo se, že máme dva výborné gólmany Přikryla s Tvrdým, i talentované mladé hráče. Účel turnaje - prezentovat kvalitní florbal, byl splněn,“ spokojeně kýval hlavou brodský trenér Tomáš Sýkora.
Branky: Coufal, Bína, Virgl - Mikeš 3, Sýkora, Kotlas, Šochman, Kláda . Sestava stejná, jenom v brance Tvrdý nahradil Přikryla. Třetiny: 1:3, 2:3, 0:1.
Pražský Chodov si tak zajistil výhru v turnaji, když v předchozím zápase porazil Bulldogs Brno 4:2.

Alois Svoboda, Petr Veselka