„Před tímto závodem jsem byl na průběžném prvním místě v mistrovství České republiky a můj sen byl se stát ve své první sezoně v této kategorii mistrem ČR,“ prozradil plány před závodem Michal Prášek.

V obou kvalifikacích zajel Prášek slušný čas a do závodu startoval z osmého místa.
„Hodně jsem se obával závodu, protože před startem mělo teoretickou šanci na titul MČR pět závodníků a mezi mnou, Peškem a Chalupou byl rozdíl pouhých tří bodů, tudíž to znamenalo jediné, kdo z nás vyhraje, ten bude slavit titul,“ řekl Prášek.

Start do závodu Michalu Práškovi vyšel, ale bohužel všichni jeho soupeři byli nekompromisní a do první zatáčky nikdo nepovolil, a Prášek tak stále jel na osmé pozici.

V dalších kolech se začal propracovávat dopředu a při průjezdu pátým kolem byl na pátém místě v Alpe a třetí v MČR. „Bohužel, v dalším kole jsem chtěl předjet dalšího soupeře a ten mě tvrdě zavřel, tak jsem musel ubrat plyn a málem jsem vylétl mimo dráhu, v ten moment mě přejeli tři soupeři. Tím moje ztráta byla po tomto manévru dvě vteřiny,“ smutnil Prášek.

Potom se Prášek pokusil o stíhací jízdu, začal zajíždět rychlá kola. Dvě kola před cílem se opět dotáhl na skupinku, ale stačil předjet už jen dva soupeře. Cílem projel jako pátý v MČR a druhý v Alpe, což v konečném součtu stačilo na titul vicemistra České republiky.

„Byl to velice tvrdý závod, ve kterém jsem se snažil ze sebe dostat maximum. Mistrem republiky jsem se nestal, ale stal jsem se vicemistrem České republiky, což nikdo před začátkem sezony nečekal, a velký dík patří sponzorům,“ radoval se po závodě Prášek a dodal: „Za tři týdny se koná závěrečný závod Alpe v chorvatské Rijece, kam náš tým ještě zvažuje svoji účast, jelikož Alpe má v sezoně devět závodu a náš tým se zúčastnil pouze šesti závodu pouze tam, kde se Alpe jede jako součást Mistrovství ČR.“